Pan Majestyk

Vince Majestyk není pro policii nepopsaným listem. Předtím, než přišel do Colorada, aby se pokusil pěstovat melouny, měl v Kalifornii střet se zákonem. Proto jsou kapitán McAllen a jeho úředníci ochotni Majestyka okamžitě zavřít, když na něho malý podvodník Bobby Kopas upozorní. Majestyk dal totiž tomuto ptáčkovi jasně najevo, že s ním nejsou žádné žerty. Ve vězení se Vince setkává s obávaným mafiánem Frankem Rendou. Když jsou oba muži převáženi do státního vězení, přepadnou Rendovi lidé autobus a pokusí se svého bosse osvobodit... (oficiálny text distribútora)

Aelita

Melouny. Gastarbeiteři ze spřáteleného Mexika. Bekovka. Knír. Další knír. Další pracanti, tentokrát domácí. Melouny. Přetahovačka knírů. Klíčky od pout. Trocha střelby. Melouny. Nevraživost knírů. Trocha bouraček. Smrt krásných melounů. Klíčky od auta. Knír, který se směje naposled, se směje nejlíp. Ale jinak melouny jsou lepší. Jsem zvědavá, kolik melounů spořádal Quentin Tarantino při sledování své oblíbené bronsonovky. ()

Rob Roy

Bronson v 60. a 70. letech točil nenáročné levné akční snímky jako na běžícím páse. Všimněte si, že ve většině svých "červených filmů" hraje jen vedlejší roli ve stínu hvězd první velikosti a v režii ho mají skuteční mistři ( Leone, Sturges, Aldrich ). Vlastních filmů, kde figuruje jako hlavní tahoun má taky dost, o kvalitě se ale dá mluvit stěží. Pan Majestyk patří mezi ty nejlepší ( čti lehký nadprůměr ). Asi bych se na něj také dobrovolně nepodíval, kdyby nešlo o jednu z Quentinových oblíbených bronsonovek, jejíž plakát visí Michaelu Madsenovi v karavanu v Kill Bill 2 -- Je to blbé, ale na nic si to nehraje, charismatický Bronson ( pěstitel melounů! ) trousí suché kecy, má to solidní tempo, působivě tam skáče žlutej pickup ( nejpamětihodnější sekvence z celého filmu ) a dost efektně se tam střílí brokovnicí hajzlové ( i policisté ). Není to o nic horší než Přání smrti a dostatečně zábavné. Chvíli jsem uvažoval, že lehce přestřelím jako Adrian, ale modrá sedmdesátka bude stačit :)) ()

Wacoslav1

Rozstříleli jste mu melouny, tak za to chcípnete! Na Majestyka jsem se podle story a ohlasů zde docela těšil, ale nakonec to bude jenom silnější trojka. Film má rozhodně svoje momenty. Co se Bronsona týče, tak když už si myslíte, že vás v žádné roli nedokáže překvapit, tak na vás vybafne jako pěstitel melounů. Jo a ten gangster co stojí proti němu je ukázkovej tupec kterej místo toho aby se na něj vysral a radoval se z nabité svobody, tak mu rozstřílí jeho těžce vydřenou úrodu a to neměl dělat! Co se akce týče čekal jsem od Bronsona větší mazec, ale ta jedna přestřelka plus velkolepá závěrečná honička se fakt povedli, takže to vidím na 65% ()

mortak

V hlavní roli Ford Pickup. F-150. Do něho se nejde nezamilovat. Bohužel zbytek už za moc nestojí. Po skvělém úvodu s "náboráři" mexických migrantů sklouzne film do prapodivného béčka s psychopatickým mafiánem. Počet nelogičností na jednu scénu filmu překračuje několikanásobně kritické hodnoty, a Bronson se chová spíše jako idiot a díky tomu to pár jeho přátel za něj pěkně odnese. ()

destroy83

Komentář může obsahovat případné spoilery. Charles Bronson jako Mr. Majestyk je zatraceně zásadový pěstitel melounů, kterému není dobré házet klacky pod nohy, protože by to dotyční mohli šeredně odskákat a jelikož se prostě jedná o Charlese Bronsona, taky se tak stane. Tento více než stominutový akční thriller spatřil světlo světa ve stejném roce jako kultovní opus DEATH WISH. Děj není nijak objevný. Pan Majestyk žije poklidným životem a právě se chystá na sklizeň melounů na své farmě. Sklizeň mu ovšem naruší nejen vykuk Bobby Kopas, který mu chce pronajmout své chlapy na sklizeň a ostatní od Majestyka odhání, ale také nájemný zabiják Frank Renda a místní policejní oddělení. Shoda náhod přivádí Majestyka do čistého boje o přežití a každému je jasné jak to dopadne. Kamenná tvář Charlese Bronsona diváka jako vždy doslova uhrane a ledový klid postavy pana Majestyka neustává ani při zatraceně zdařilé automobilové honičce či vydařených přestřelkách. Snímek i přes svou delší stopáž dokáže diváka zaujmout, tvůrci sází samozřejmě krom akce a role stoprocentního klaďase na pěkné ženské, které stejně jako ostatní herci působí naprosto přirozeně. Hudební doprovod je také na velmi dobré úrovni. V celkovém dojmu se jedná o parádní, ovšem tuctový film. Za mě s přehledem čtyři hvězdy. ()

• Film bol natočený podľa knižnej predlohy Elmore Leonarda, ktorý k nemu dokonca sám napísal aj scenár. (m.a.t.o.)
  • Majiteľ melónovej farmy, na ktorej sa natáčali exteriérové scény, ju filmárom prenajal za 1 000 dolárov. Keď sa dozvedel, že vo filme účinkujú hollywoodske hviezdy, požadoval 10 000 dolárov. (m.a.t.o.)
  • Charles Bronson na place nezvládal návaly vzteku. Už první den natáčení si stěžoval na techniky, kteří podle něj nepracovali dostatečně rychle. Když se situace s hercovým chováním nelepšila, natáčecí štáb se semknul a s Bronsonem až do konce prakticky vůbec nemluvil. (Komiks)