Farmár Pazdera dostane od veterinára príkaz utratiť stádo kráv pre podozrenie na BSE. Zvieratá vycítia, čo ich čaká a piatim z nich sa podarí utiecť do lesov. Vedie ich najbystrejšia z nich, Bella, ktorá preukázala mimoriadnu inteligenciu a prezieravosť. Ľudia sa ale uchýlili k brutálnemu honu, ktorý nemá nič spoločné so zdravotnou prevenciou. Okolo stáda sťahujú slučku miestni poľovníci na čele s ctižiadostivým Hádkom posadnutým jeho likvidáciou. Zvieratám pomáhajú obe farmárove dospievajúce deti a nakoniec aj samotný farmár Pazdera. Z ťažkého súboja, ktorý sa odohráva vo všetkých štyroch ročných obdobiach, vyviazne len Bella. Vracia sa na farmu, aby tam priviedla na svet svoje teliatko. Nie je ale ešte celkom v bezpečí. (TV JOJ)

klukluka odpad!

Mám v TOP 10 film Victoria, který se točil na jeden záběr. Bella Mia se prý točila 105 dnů. Mezi délkou natáčení a kvalitou tedy přímá úměra nebude. Ale jestli někoho baví koukat na to, jak se po plátně/ obrazovce prohání 1,5 hodiny skupina krav, nemám s tím problém. Na mě to působilo jako nekonečně dlouhej díl televizního seriálu, kterej by u mě neměl nejmenší šanci. Totální bída. Přiznávám tomu jedinou kvalitu: za vznikem tohoto filmu stály dobré úmysly. ()

honajz2

Dubův debut Správce statku se mi kromě konce docela líbil. Jenže tenhle film už skoro nefunguje. Tak jo, je tu celkem dost krásných záběrů krajin, polí, luk a všeho možného, ale nějaký příběh vlastně není. U stáda krav je podezření na BSE, mají být utraceny, ale krávy začnou zdrhat a to je vše, co se tam děje. Nakonec tam ani nemuselo být tolik postav, jsou v podstatě zbytečné. A zápletka s krávami brzo přestane bavit. Takže nám tu zbývají jenom ty krásné záběry a to je všechno. Taky je to docela utahané. Je to škoda, Správce statku se mi docela líbil, tohle už ne. 2* ()

Snorlax

Po dlouhé době někdo našel odvahu na práci se zvířaty. Bohužel ji našel v příliš předvídatelném příběhu, v němž jsou navíc všechny postavy naprosto černobílé. Z poetického putování Belly se dalo vytřískat hodně, to je však zastíněno romantickou taškařicí v kulisách lesů, vod a strání. Durdit se nad tím, že i lokace jsou zcela fádní, již opravdu nemá smysl, vzhledem k herecké apatii prakticky všech před kamerou lze vyzdvihnout jen výkon představitelky hlavní role, sudokopitnice jediná předvádí herectví plné emocí a lze s ní bez uzardění sympatizovat. Za do nebe volající sprosťárnu musím označit, že nejlepší herečka filmu a zároveň jeho hlavní hrdinka určitě obdržela za svůj výkon nejmenší honorář ze všech, doufejme, že alespoň v naturáliích. ()

dr.fish

V první řadě smekám klobouk, že se někdo odvážil natočit film o krávách v exilu. Dnešní doba považuje krávu za stroj na maso a mlíko, když uteče pes, to je poplach, ale kráva? Překvapení. Kolem toho problému s úprkem krav do lesa se rozjede jakýstakýs příběh, nicméně je to především o lidech a přírodě. Vévodí tomu záběry krajiny a poměrně podmanivá hudba na pozadí. Je to náladovka, nejde ani o příběh ani o jeho valný smysl. Forman, Rychlík jsou výborní. Život lidský se stále hraje na šachovnici poměrně malých rozměrů, a těch figurek v něm obvykle taky moc nebývá. A někdy to může být docela problém uhrát alespoň plichtu. Film má výtečnou kameru a hudbu, je lidský a to mi ke štěstí stačí. Mimojiné-ty krávy to hrály skvěle! 80% ()

Dannysek4U

Rozhodne bych to nevidel tak zle. Sice bukolicka naivni selanka, ale rozhodne dost mila a sympaticka. A z tech krav toho nakonec vyslo mnohem vic, nez by se dalo cekat. Na to, ze je Martin Duba hlavne kameraman, toho z nich vyrubal pomerne dost. Respekt k jeho trpelivosti, musela bejt nekonecna.. Magicky v obrazu, jen teda na povazenou prazdny. 65% ()

• Během promítání filmu běžela kampaň s cílem vybrat 180 000 Kč na to, aby hlavní "herečka" mohla v poklidu dožít. (morgos)
  • Film se natáčel v českých poměrech nebývalých 105 dnů. Většinou se natáčelo bez herců. (Zdroj: Cinemart)
  • Jednou přišel na natáčení Petr Forman s oparem a zdálo se, že to bude problém. Narychlo se přehodilo natáčení scén, takže se nejdříve natáčela scéna rvačky, v níž Pazdera dostane pořádnou ránu od Hádka do obličeje, takže maskérky nemusely složitě „vyrábět" krvácející ránu. (Zdroj: Cinemart)