Oblíbená televizní anketa TýTý se vrací na obrazovky České televize! Karel Šíp vás v přímém přenosu provede slavnostním finálovým večerem, v němž budou populárním osobnostem televizních obrazovek předány ceny Týdeníku Televize za rok 2009. (oficiálny text distribútora)

golfista

Podobné pořady nerad hodnotím, protože se leckdy do hodnocení promítá spokojenost či nespokojenost s výsledky těchto anket. Pokud ovšem oddělím předávání jako takové od výsledků (v těch mi ovšem některé udělaly opravdu radost :), pak musím hodnotit velmi vysoko. Karel Šíp se ukázal jako dokonale vyzrálý, vtipný a pohotový moderátor, schopný reagovat i na naprosto nepředvídatelné situace s nadhledem a vtipem. Důkazem toho byly i uznalé úsměvy na tváři naší moderátorské jedničky Marka Ebena. .... K porovnání udílení filmových a televizních cen jen tolik - Rozdíl mezi Emmy a Oscars je také - v určité uvolněnosti na straně Emmy a strošku nuceným veselím na straně Oscarů, ale takový kvalitativní rozdíl jako je u nás, jsme si pane Vachlere snad nezasloužili... ()

Agatha

Ve srovnání s loňským přenosem a vůbec se všemi přímými přenosy cen Týtý na Nově byl ten letoší opět na jakési úrovni a při jeho sledování mi nebylo tak trapně jako loni, kdy jsem tuto anketu odepsal. Ale asi i sám pořadatel ankety pochopil, že to co dělo loni bylo poslední kapkou a radši se vrátili na veřejnoprávní stanici. Přenos na ČTsliboval citelné zlepšení a tak jsem přiměl to zkouknout a opravdu to bylo úplně o ničem jiném, Karel Šíp dělal co mohl a jeho moderátorský výkon se dá považovat za poslední pokus oživení zábavy a vtipu z hlediska moderování přímých přenosů. Byl opravdu na správném místě, vybruslit tak lehce z podělaného začátku dokáže jen málokdo...ale je fakt, že toho zvuku si mohli všimnout dřív. Jinak bych řekl, že koukatelné to bylo a hlavně samotná ocenění až na výjimky skončila v pravých rukou... nejvíc mě zaskočilo vítězství seriálu Vyprávěj a pořadu Všechnopárty... (čekal jsem opět šílenosti typu Ulice nebo Ordinace). Ostatní ocenění se dala předpokládat. No, pokud se bude anketa Týtý ubírat tímto směrem i do budoucnosti, tak si snad svou "prestiž" udrží. Ale iluze o její objektivnosti už si dělá asi jen málokdo... ()

FilmFan24

Tak takhle nějak by měl vypadat slavnostní večer, kde se předávají ocenění tvůrcům, kteří nás baví. Pominu objektivitu ankety časopisu Televize a soustředím se na pořad jako takový, který konečně ukázal jak se to má u nás dělat. Scéna jeviště na úrovni a Karel Šíp, který zvládl moderovat pořad tohoto typu bez zbytečných trapností a šaškáren, jakými jsme byli svědky na Českém lvu. Vůbec nevadí zpackaný začátek přenosu nebo moderátorova chyba v přeskočení kategorie. Aspoň jako diváci vidíme, co se může v přímem přenosu přihodit a jak dobrě si Karel Šíp s těmito přešlapy poradil. ()

mcleod odpad!

Zbytečný pořad představující výsledky ještě zbytečnější ankety. Jediný cíl: lidé se musí bavit, resp. je nutné přesvědčit lidi, že se baví. Pokud však pořad zhodnotím s vyloučením ucházejícího Karla Šípa, moc zábavy mi nevychází. Rádoby vtipné či dojímavé komentáře oceněných, nudné kapely hrající nezáživné televizní hity. Ještě ubožejší mi ale připadá snaha o přesvědčení lidí o důležitosti výsledků ankety. Ty zřejmě (podle ohlasu) kompletně změnily nazírání lidí na (nejen) Českou televizi, která se tak stává špičkovým médiem. A Neil Postman se jen potutelně usmívá ve svém nebeském příbytku. ()

Krasus

Podprůměrná televizní anketní zábava plná rádoby umělců vedena vtipným a zkušným komentátorem.Párkrát se zasmějete,párkrát se chytnete za čelo a tak 30x přepnete,ale nakonec se dokoukáte a řeknete si,že to mohlo dopadnou i hůř.P.S.Pan Karel Gott je opravdu věčný. ()

Paity

Pŕostě je to TýTý, které je stále stejně nudné. Není to nic proti hlavním protagonistům, nebo oceněným, ale tak to prostě je. ()

mi-ib

Tyhle předávací pořady jsou posledních několik let hrozně nudný, ale tehnle konkrétní tento rok byl díky Karlovi Šípovi velmi povedený. ()

kubik 7

Oceňuji, s jakou lehkostí a nadhledem Karel Šíp udílení cen TýTý odmoderoval. Dokázal ustát i nenadálé situace, na něž zareagoval tak profesionálně a nenuceně, že se staly naopak jakýmsi zpříjemněním a odlehčením celkové atmosféry. Celý večer na mě působil přirozeně, nestrojeně, příjemně neformálně. To vše doplněno laskavým a inteligentním humorem. ()

e-pilot

Vynikající, vynikající a ještě jednou vynikající Karel Šíp aneb "Všichni tady děkujete, ale já budu divákům nadávat... Diváci, poslali jste mi hlasy, fajn, ale proč až teď ?!..." Celý večer byl báječně vtipný hned od prvního záběru, kdy nechtěně vypadl zvuk v jeho klopovém mikrofonu, přes ocenění jeho samotného, až po závěrečné uvedení Karla Čáslavského do Síně slávy. Také hudební vsuvky, v podobě písní z televizních seriálů, sice nejsou novinkou, ale musíte uznat, že šlo tentokrát o vyloženě povedené kousky. Na Vyprávěj nebo Ordinaci se nikdy dívat nebudu, přesto Kapela Hrůzy nebo Žbirka s Frühlingovou fakt umí, a dokonce naživo. K vidění online zde, vřele doporučuji: Karel Šíp perlí... ()

Thorian

Moderátorsky to bylo o dost lepší než ČESKÝ LEV, leč z výsledků jsem občas radost opravdu neměl, proto hodnotím čistým průměrem. Tedy k té první části hodnocení: Karel Šíp svou úlohu zvládl na jedničku (možná s malým mínusem), většina jeho fórků fungovala skvěle a dokázal s nadhledem shodit i sám sebe. Celkově tak rozhodně nadprůměrný moderátorský výkon, zvláště ve srovnání s nedávným zážitkem s dvojicí Polívka - Liška. Teď něco více k výsledkům. Byl jsem velmi rád, že kategorii Nejlepší seriál opanovalo VYPRÁVĚJ, které si to v konkurenci tragického zbytku rozhodně zasloužilo, Karel Šíp svoji VŠECHNOPÁRTY také povýšil na velmi dobrý zábavný pořad, a tudíž má ocenění také právem, Václav Moravec nemá v publicistice konkurenci, zrcadlo je u něj ve správných rukou. Z koho už jsem takovou radost neměl, byla Hana Maciuchová. Neřekl bych, že v ULICI předvádí výkon hodný nějakého ocenění (ono to v takovém pořadu ani dost dobře nejde), a dostalo mě její poděkování. Paní Maciuchová totiž hraje i v obyčejném životě, civilním projev už u ní není, a tak její poděkování působilo dost nepříjemně a neupřímně (stejné to bylo na udílení cen ANNO). Kdo mě ale opravdu naštval, byl Karel Gott, pro kterého platí totéž, co pro Marii Poledňákovou. Je to totiž ten poslední člověk, který si za svou NYNĚJŠÍ tvorbu zaslouží jakékoli ocenění, tím méně televizní. A na konci se mu povedlo zvednout mě ze židle dodatkem, že se na televizní obrazovce objevuje už 50 let. Inu, když někdo podepíše Antichartu... Někteří měli charakter a tím pádem si dlouho nezahráli/nezazpívali... Ale co, ono už se to asi promlčelo, když se za to dávají vyznamenání. Ehm, omlouvám se. To patří někam jinam. ()