V Las Vegas sa vyskytli únosy zdanlivo náhodných obetí, ktoré má na svedomí ozbrojenec v gumenej maske.
Celkovo deväť rukojemníkov sa ocitne v jednej miestnosti, každý pripútaný k tyči. Únosca im oznámil, že sú tu z dôvodu, ktorý musia zistiť, inak každých desať minút jedného z nich zabije. Ak to zistia prepustí ich.
Komunikácia je kľúčom k ich prežitiu. Musia odhaliť svoje tajomstvá z minulosti, ktoré skrývali pred svetom. Podarí sa zistiť, čo majú spoločné títo úplne rozliční ľudia? Alebo za desať minút pribudne ďalšia obeť? (HAssAN)

*CARNIFEX*

Dosť nevýrazná atrapa úspešnej kolekcie “Saw”, ktorá sa snaží moralizovať cez príbeh, no v konečnom dôsledku bez gore a originálneho násilia, zanecháva dojem absolútnej zbytočnosti. Jedna hviezda je možno krivda, dve by boli ďaleko spravodlivejšie, no treba brať do úvahy aj nulovú toleranciu tvorcov voči divákovi, ktorému vedome kradnú čas .. ()

SOLOM.

Nejčastěji je tento film přirovnáván k sérii SAW, která ve své době odstartovala hotové „šílenství“ a předhánění nejrůznějších tvůrců, kteří se chtěli svést na vlně vzrůstajícího diváckého zájmu o podobné filmy. Bohužel se však ukázalo, že většina těchto následovníků za moc nestojí a tento film je toho (ne)zdárným příkladem. Ze všeho nejdůležitější je totiž přijít se zajímavým scénářem, poutavým dějem a hlavně slušnou dávkou atmosféry a napětí. Tady se však většiny z toho snad ani nedočkáme, nebo lépe řečeno v množství tak malém, že následující minuty pro vás budou doslova nekonečné. Může za to především fakt, že se tvůrci zaměřili především na dialogy, nikoliv na vytvoření potřebné atmosféry, která by diváky posadila „na prdel“. Většina postav byla totiž naprosto nezajímavá, zpočátku všichni kecali jen samé žvásty, které vás ani při troše dobré vůle nezajímali a když už se konečně začal jejich počet snižovat, museli jsme si vystačit pouze s tím, že maskovaný vrah přišel, zazněl výstřel a následně se odtáhlo tělo oběti mimo záběr kamery. Což bylo na můj vkus dost chabé. Postupem času se sice začaly některé postavy pěkně vybarvovat (nejen za pomoci vyprávění, ale i vzpomínkových scén), ale atmosféra byla pořád téměř na bodu mrazu. Prostě jsem k nim necítil žádné sympatie. Vše do sebe začalo pomalu zapadat a já se těšil na velké finále. To co ovšem následovalo na konci filmu, raději ani nechci moc komentovat. 40% ()

FFilipCZ

Klasická SAWovina, která uspokojí nadšence tohohle typu filmů, ale nikterak nenadchne random diváka. Né, že by si scénáristé s únosy obětí dali zrovna dvakrát moc záležet, ale většina podobných snímků začíná s již naservírovanými a uvězněnými obětmi na místě konání, takže oceňuji alespoň snahu o konstruktivní rozjezd děje a seznámení se zainteresovanými osobami. Herci nic moc, stejně jako jejich herecké výkony. Za zmínku stojí snad jen bývalá kočka Sabrina - mladá čarodějnice, která se ve tváři pěkně voplácala a už vůbec není přitažlivá. Nakonec...smutnou pravdou je, že jsem se v tom filmu víc nasmál (dialogy mezi obětmi), než že bych se bál. Což teda zrovna zrovna nezní ve prospěch žánru "krimi/mystery/thriller", ale u mě to má body navíc. ()

kingik

Bylo to slabé. Od počátku to snad kopírovalo všechny známé horory poslední doby v čele Saw, ale pořádné nápady chyběly a na rozdíl od svých kvalitních předchůdců, to bylo na horor neskutečně ukecané. Skupinka lidí uzavřená v místnosti se mezi sebou celou dobu dohadovala, aby to nebylo trapné tak nepříliš zajímavý maniak vždy vstoupil do místnosti a někoho odbouchl a pak zase odešel a hádky pokračovaly až do velmi mdlého konce, který nepřinesl žádnou rafinovanou pointu. Potěšila jen účast Mellisy Joan Hart, ačkoliv hrála nesympatickou postavu. Nebyla to přímo nuda, ale v tomto hororu se nic moc nedělo a celkově působil hodně tuctově s velmi obehraným námětem skupinky lidí uzavřené v nějakém neprodyšném prostoru. Postrádal jsem originalitu, invenci a hlavně dobré hororové scény. Nine Dead nic z toho neobsahuje. 40% ()

Pilgrimka

Mohlo být hůř. Nápad to není vůbec špatný, ale něco tomu chybělo. Na to, proč se tam všichni sešli jsem přišla dřív jak oni, a to by se stát nemělo. Mělo by mě to překvapit, abych si na konci řekla "vatafaaa..?...ale když oni...coo...né...proč....drsně.". Místo toho jsem si řekla na konci " you don't sayyy....". ()