Anita (Senta Berger) a Fred (Bruno Ganz) jsou spolu už 50 let a stejně dlouho jsou i manželé. Mají dvě dospělé děti, jejich vnoučata mají před sebou maturitu. Nejenže mají za sebou skvělý život, ale tenhle stav nadále trvá. To, že je Fred těžce nemocný zatím rodina neví. Poprvé za ta léta si ale Fred chce odpočinout a to se Anitě nelíbí. Najednou se cítí sama a začíná zpochybňovat jejich vztah. Láska, jaká je mezi těmi dvěma ale jen tak neskončí.
Satte Farben von Schwarz vypráví strhující příběh nekompromisní lásky s malými excesy a patřičnými omluvami. Režisérka Sophie Heldmanová napsala scénář k tomuto filmovému debutu spolu s Felixem zu Knyphausen. Film byl nominován na cenu „First Steps Award“ 2010 na 58. mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu. (Fary)

Malarkey

Barvy ve tmě je trošičku senilní, ale hlavně je o životě. Je o tom, co může potkat každého z nás. Život si totiž nevybíráme. Bruno Ganz tak svojí roli zahrál úžasně. Je vidět, že je to opravdu velký herec. A i když se v půlce filmu nic moc neděje a film spíše probíhá, zaručuji Vám, že závěr Vás donutí otevřít hubu do kořán. Obrazová stránka filmu promluví za dialogy, a to tak, že doslova a bude to mít neskutečnou sílu. ()