Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

kikin01

Jak už tady jeden uživatel psal, bych tento žánr nepřirovnal ke komedii, protože je to s několika málo vtipnými scénkami jinak zasloužené drama, kde jako roli matky zahrála herečka Susan Sarandon, která je prostě skvělá, ať jí natáčí kamera z kteréhokoliv úhlu. Jason Segel taky rozhodně zabodoval, a roli třicátníka, který věří, že všechno má svůj smysl, osud, zvládnul opravdu dobře. Pro mě to byla velmi příjemná podívaná, a závěr filmu mě nenechal chladným. Těsně před čtvrtou hvězdičkou ()

Dreadd

Jeff Who Lives At Home je ve své podstatě nesmírně sympatický film ve svém pojetí k vesmírnému řádu, přesto ale jako celek příliš nenadchne. Film se prezentuje jako komedie, ale z větší části bych děj popsal jako drama a už vůbec bych nesrovnával s produkcí Apatowa. Zda budete zápletku považovat za prvoplánovou a nudnou nebo se vcítíte do Jeffa a zjistíte, že děj se vám snaží říct mnohem víc, to je na vás. Technické zpracování odpovídalo očekáváním, chvílemi se zatřepala kamera, ale nic v toho času moderním profesionálně amatérském hávu, který dokáže spolehlivě zkazit kdejaký zážitek a s přihlédnutím k nižšímu rozpočtu se dá odpustit. Stejně tak velmi jednoduché a neustále se opakující hudební téma je překvapivě funkční, což ani nemuselo být úplně záměrné. Jason Segel opět nezklamal, nejen, že je skvělým komikem a hudebníkem, ale jeho talent je mnohem širší. ()

Thomick

"What if there are just no wrong numbers?" --- Ubohých 60 % tomuhle skromnýmu dílku ne(pří)sluší. Segel zde všem předvádí, že je rozhodně kompletnim hercem (daleko daleko za HIMYM standardem), když svou navýsost komplikovanou postavu uchopil až s neuvěřitelnym citem - už jen to by se mělo náležitě ocenit. A i jako celek mě tahle mozaika tří vztahů, kde se v jednom kuse ať už jednostranně, nebo oboustranně doufá, nečekaně intenzivně bavila a nebejt toho superhrdinskýho konce šel bych snad klidně až na 5*. ()

Kimble

Zbytečný film, u kterého jsem po většinu času jen nevěřícně kroutil hlavou. Pominuli-li technickou stránku v čele s otravným zoomováním kamery, tak nevyužitý potenciál námětu tkví především v nerozhodnosti tvůrců jakým způsobem a co vlastně chtějí točit. Jejich experimentování mezi různými formami přístupu k látce ústí v prázdný civilní příběh, jenž plyne v křeči až do osvobozujícího závěru. Plochý nezávislý snímek bez jakéhokoliv prvku invence, natož inovace, by se snad měl vymezit jako samostatný žánr. Jeff Who Lives at Home by pak vykazoval nemalé ambice stát se jeho demonstrativním příkladem. ()

lennyd

Jeff (Jason Segal) i ve svých třiceti letech žije u mámy, a jediné čím se zabývá (kromě hulení dostatečného množství trávy) je to, že sleduje kolem dokola film Znamení a pak hledá znamení ve svém životě. Když mu jednoho dne zazvoní telefon, a v něm se ozve Kevin, Jeff v tom vidí znamení, které předurčí celý zbytek jeho života. A zrovna tento den tomu tak opravdu je - pro něj, i pro jeho bratra i jejich matku je tento den začátkem změny... Tak nějak se mi tento nezávislý filmeček trefil ideálně do nálady - nijak mne nic nebavilo, netěšilo a do toho přišla tato skvělá komedie, která prostě musí člověka pobavit. Tedy pokud člověk není nikterak velký rejpal, kterej ve všem bude hledat (znamení) nelogičnosti. Ale pokud budete tento film brát jako něco, co vás má hodku a půl bavit, budete stejně spokojeni jako jsem já. A možná je znamení, že se mi zrovna tento film líbil, a možná taky není. Prostě kdo chce hledat, najde. A kdo nechce, najde taky. Takže asi tak... ()

• Slovom "znamenie", ktoré sprevádza takmer celý film, sa Jeff (Jason Segel) odvoláva na rovnomenný film z roku 2002, v ktorom si zahrali aj Mel Gibson či Joaquin Phoenix. (MikaelSVK)
  • Ve scéně, kdy Jeff (Jason Segel) zdvihá zvonící telefon, se ozve pípnutí charakteristické pro přijetí hovoru, avšak Jeff žádné tlačítko pro přijetí nestiskl. (Ignus.cz)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Louisiana, predovšetkým v meste New Orleans. (MikaelSVK)