Příběh se odehrává se v současném New Yorku a jeho hlavní postavou je mladý anglický lékař Guy Luthan, který se díky záhadnému úmrtí bezdomovce, jehož před smrtí ošetřoval, dostává na stopu nepřístojných lékařských pokusů na lidech. Ty na nic netušících bezdomovcích provádí úspěšný neurolog dr. Myrick s cílem najít lék pro regeneraci nervů a léčbu paraplegiků. Pracuje pro společnost Triphas, financovanou rodinami paraplegiků, kteří jsou nejednou ochotni pro zdraví svých blízkých dokonce i zabít. Není divu, že se i dr. Luthan ocitá v nebezpečí života, když se pokusí tajemství záhadných úmrtí odhalit. Nejprve se ho protivníci, sledující každý jeho krok, pokusí odstavit, když ho zapletou do obvinění za přechovávání narkotik, ale když se propuštěný lékař ani po ztrátě zaměstnání svého pátrání nevzdá, pokusí se ho dokonce zabít. Tato role si vyžadovala silnou hereckou osobnost s velkou inteligencí a odvahou vstoupit na nebezpečnou půdu. Režisér Michael Apted (Gorily v mlze) řekl: Neznám jiného amerického herce, takového jako je Gene Hackman, proto jsem ho tak moc chtěl získat. On dodává tomuto filmu autoritu a vážnost." Smrtící léčba je nejen šokujícím filmem z lékařského prostředí, ale i filmem zabývajícím se skutečnými otázkami morálky. Reálnost příběhu i prostředí jsou velice důležité, aby mohlo vzniknout přesvědčivé dílo. Producentka Liz Hurleyová k tomu dodává: Michael Apted dával velký pozor, aby vznikl nejen atraktivní, ale i realistický film. Výsledkem je, že nemáte pocit, že jste ve vymyšleném filmovém světě." (oficiálny text distribútora)

RHK

Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo ()

topi80

Thriller, který vám sice moc chvilek plných napětí nepřipraví, ale přesto je zejména díky zdařilé režii (všechny scény mají opravdu šmrnc) zajímavý a v jedné věci i originální. No řekněte, kdy jindy se vám stane, že zahlédnete vozíčkáře a tušíte nějaké darebáctví? Na druhou stranu, padouši až příliš šablonovití, stejně jako snaha oblafnout hlavního hrdinu. Ale i tak pohodlných 67 %. ()

SOLOM.

Já mám tenhle film docela rád. Není to sice žádná pecka, ale ještě z dětství jsem si pamatoval úvodní scénu útěku a obalení dvou bezdomovců jen do igelitu a ponurost „sídla pod zemí“…Nadřazenost bohatých na úkor chudých byla a vždy bude a je úplně jedno, že to někdo vidí jako možnost zachránit miliony jiných na úkor doktorské přísaze. Co se hereckých výkonů týče, tak i tady jsem byl spokojený. Hugh Grant i Gene Hackman jsou výborní herci a Sarah Jessica Parker byla v mládí vážně kus. Je ale pravda, že některé pasáže byly poněkud nudnějšího rázu. ()

B!shop

Vubec ne tak spatnej film, jak to podle hodnoceni vypada, ale zas nejaka velka slava to taky neni. Zapletka je docela dobra, ale precejen celkem neoriginalni, filmu na podobny tema (jeden clovek proti vetsine, ktera mu znici zivot) tu uz bylo spousta. I kdyz to ma slusny herecky obsazeni tak mi Gene Hackman ani Sarah Jessica Parker nejak moc dobry neprisli. Hackman predved docela mdlej vykon a Parker tam je spis proto, ze celkem dobre vypada. Ale potesil me Hugh Grant, v tech vsemoznejch romantickejch komediich ho nijak zvlast nemusim, takze bylo prijemny sledovat ho v necem jinem, a nutno rict, ze to zvladnul docela dobre. Trosku vic propracovat scenar, aby to nebylo cele takove rozvklekle (mistama je to ale napinavy docela dost), tak bych dal i vetsi hodnoceni, ale takle jen 3*. ()

A.L.E.S.

Jak znám Hugha Granta a jeho romantiky, nečekal jsem, že ho uvidím zahrát i charakterní roli lékaře, který se snaží přijít na kloub záhadnému úmrtí jednoho ze svých pacientů. Je to docela nezvyk, a proto jsem ho v téhle roli viděl moc rád. Stejně jako Davida Morseho na odkloněné straně v roli agenta FBI. Film mě příjemně překvapil, s radostí jsem se podíval na známé a vynikající herce v trochu odlišných rolích. Pro mě tedy bez problémů za pět. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)