Protiúder - Shadow Warfare (2013) (séria)

Epizoda 9 (S04E09)

(epizóda)

Kamali byl zastřelen kvůli jeho zradě. Al-Zuhari vyslal tým, aby našli Ester. Aby tam byli dřív, Scott a Stonebridge se vydali do školy, kam chodí Ester. Jenže nejsou první, kdo ji tu hledali. Tam se dozví, že Ester je na pouti. Když tam přijdou, zjistí, že Ester hlídá několik vojáků. Scott za ni přijde a chce, aby šla s ním. Qassem (jeden z vojáků) ji tvrdí, že Scott lže. Zmatená Ester uteče a na pouti se strhne mela. Martinezová a Richmondová se vydali k základně Al-Zuhariho mužů. (Varan)

johnsnow

Masaker časť kde sa dočkáme skvelých súbojov (páči sa my, že si na nich dajú záležať keď ich už nie je veľa). Akčná pasáž vo vlaku kde sa na chvíľu hovorí česky poteší. No a v závere zistíme, že Kamali naozaj fejkoval smrť a mám taký pocit, že Zuhariho dávno žerú červy a šéfom bude henten. ()

Ouwen

Po několika letech opět musím napsat zde komentář. Špičkové souboje, top notch stealth, pyrotechnika, noční vidění, kaskadérské kousky, exploze, gore, emocemi nabitej děj, obrovský sázky, fenomenální twist, špičkovej zvuk suppressorů. Kam se sere tak 99,8% akčních filmů. Vrchol akční kinematografie. ()

• V epizodě můžeme vidět, že čeští vojáci delegace mají na sobě uniformy BDU Forest. Armáda ČR takové uniformy nikdy nepoužívala. Zároveň měla postava Gen. Palečka (Péter Bregyán) špatné označení hodnosti - dvě stříbrné hvězdy s lemováním (Štábní Nadpraporčík). (UncleMorty)