Ve čtvrté řadě úspěšného seriálu sleduje protiteroristická jednotka Sekce 20 smrtící teroristickou síť z Kolumbie do Bejrútu a následně do Evropy a odhaluje nebezpečné spiknutí, jež sahá až na západ. Stejně jako v předchozích řadách tvůrci seriálu využívají poradců, kteří pracují v oblasti boje proti terorismu a poskytují autentické zázemí pro příběh, postavy, trénink i lokace. (HBO Europe)

cross

Totální akční orgasmus od prvního do posledního dílu - nevypočitatelný příběh, mnohem víc černého humoru a hlášek, opět brutální akce a napětí od začátku do konce. Nechápu jak jsem tento seriál mohl tak dlouho ignorovat - pokud máte rádi konvencemi nespoutané akční filmy, tak u tohoto budete chrochtat blahem! Bravo!!!! ()

Ouwen

Každej režisér, scénárista apod. by si měl brát příklad, jak má pořádná akce vypadat. AKČNÍ ŠPIČKA. Fenomenální Rkové přestřelky, výborný souboje, tuna detailů, propracovaná taktika, práce s pyrotechnikou, fajn kaskadérské kousky - jenom ty levné exploze odpustím :-) sedím tu, přemýšlím co napíšu do komentáře, hraje mi instrumentálka "Yes I Do" a mám na krajíčku slzy. Nemám prostě co vytknout a když už, tak jen malé detaily. Čtvrtá série je jednoznačný vrchol seriálu. Opět spoustu sexu, pěkný ženský (zejména Martinézová a Julie) a nepůsobí ani trapně. A nová posila v podobě Locka je třešnička na dortu. Je zde i fenomenální záporák, a samozřejmě hlavní duo, které si opět projde solidníma sračkama a zraní se během akce. Stapleton povýšil své herectví na jinou úroveň a dodal své postavě hodně velkou emocionální vzpruhu, mezi tím co Winchester se svojí brutální fyzičkou maká jak šroub. Opět se střídají lokace, je to nadupané nehoráznými emocemi a ta akce.... Spoustu stealth, v deváté epizodě dojde KONEČNĚ na noční vidění a tlumiče, blbnutí s vlakem, nebo skákání po autě, bitky maj perfektní choreografii (zejména fight na pouti) a přestřelky pak obsahují vše z předešlých epizod, ale zde se mi nejvíc líbila celková výstroj, všechny výměny zásobníků a tuna jiných detailů, je přehledně a ukázkově nasnímané. Úžasná střelba, fakt že jo. Posledních 5 minut finále čtvrté série patří mezi moje nejoblíbenější epilogy. Normálně jsem vyprskl slzy z té chemie, co má Stapleton a Winchester. Byl jsem s nimi v tom autě :))) ()

johnsnow

Stále je radosť dívať sa na to. každá séria prináša nových enemákov, nečakané zvraty, parádne akčné scény, dobrú porciu humoru a erotiky. Síce trošku sklame zabitie jednej postavy, pretože som čakal, že sa u nej rozvinie niečo s jedným z hrdinov ale inak spokojnosť. A v 5. sérii sa vraj objaví Michelle Yeoh tak dúfam, že jej doprajú poriadne súboje. Hor sa na ňu. ()

bearmeedek

Hodnocení naprosto bez problémů, tedy plný počet za danou kategorii. Zajímavostí této série je, že se ve třech epizodách vyskytuje česká herečka Tereza Srbová, která zatím hrála jen v zahraničí (např. Východní přísliby), ale teď míří už i do Čech (Případ mrtvého nebožtíka). Ještě jsem nezmínil, že v tomto seriálu je pravidlem, že téměř v každé epizodě proběhne ucelená sexuální scéna. Většinou jde o agenta Damiena Scotta, partnerky se mění. Zajímalo mě, jestli se tohoto folklóru zúčastní i zmíněná Tereza Srbová. No - plně zapadla. Protože jde už o několikátou sérii, asi si jí všimli i určití aktivisté a do jedné epizody musel být dán sex dvou mužů a do jiné zase dvě ženy. Etnicky je vše v pořádku od začátku. Takže žádný problém a hurá do další série. ()

• V epizodě můžeme vidět, že čeští vojáci delegace mají na sobě uniformy BDU Forest. Armáda ČR takové uniformy nikdy nepoužívala. Zároveň měla postava Gen. Palečka (Péter Bregyán) špatné označení hodnosti - dvě stříbrné hvězdy s lemováním (Štábní Nadpraporčík). (UncleMorty)