Lost on Location: Behind the Scenes of 'Lost in Translation'

všetky plagáty

viperblade

Co napsat k dokumentu, který pojednává o tom, jak se natáčel můj nejoblíbenější film Ztraceno v překladu? Sám nevím, ale za pokus nic nedám… V tomto "filmu o filmu" se dozvíte spoustu zajímavostí (která scéna se točila hned první den natáčení, že se štáb i herci museli v jednu chvíli evakuovat kvůli blížícímu se tornádu, jakou tradici má rodina Coppolových před natáčením filmů) ale hlavně se ohromně pobavíte. Poznáte, že Bill Murray je opravdový sympaťák, se kterým byste určitě zašli na pivo (např. tam vypráví, jak se naučil japonsky větu, která v překladu znamenala něco jako "S kým si myslíš, že mluvíš?" a pak ji používal a sledoval, jak Japonci zareagují :-)). Trošku mě zarazilo, že Scarlett měla málo prostoru, ale na druhou stranu to beru, protože před uvedením tohoto filmu mohla jen snít o slávě, kterou teď (zaslouženě) má. A nakonec i trochu poznáte povahu a osobnost samotné režisérky Sofie. Pokud máte originální DVD tohoto filmu, pak neváhejte a pusťte si tento dokument. A pak všechny vystřižené scény a pak, věřte mi, že vám to nedá a pustíte si znovu i film… Otázka, kolik tomuto dávám procent, je u tohoto dokumentu myslím zbytečná. ()