Luther - Season 3 (2013) (séria)

Epizoda 4 (S03E04)

(epizóda)

Někdy se zdá, že už nemůže být hůř. Luther s Ripleym se pokoušeli zastavit samozvaného lidového mstitele Toma Marwooda, vraždícího zločince, kteří propadli sítem justičního systému. Tomu se však podařilo uniknout a při noční honičce seržanta Ripleyho zastřelil. Viníkem je ale podle jeho mínění Luther, jehož přece varoval, ať se mu nestaví do cesty a nedělá si z něj nepřítele. Proto je potřeba ho potrestat a proto teď zabije jeho přítelkyni Mary. Zdrcený detektiv s tím ovšem nemůže nic dělat, protože ho zatkl Stark, přesvědčený ve své zaslepenosti, že si Ripleyho smrt ve skutečnosti u Marwooda objednal on. Někdy se zkrátka zdá, že už nemůže být hůř. A právě v takových chvílích poznáte opravdové přátele. (Česká televize)

Anderton

Výborné zakončenie najlepšieho prípadu doterajšieho priebehu seriálu, avšak nie priamo dokonalé. Na mňa asi až príliš akčné a ak je v prvej časti antagonista a jeho motivácie zhusta pochopiteľný, tak vo finále mu už čisto preskakuje a stáva sa z neho skrátka iba záporák, ktorého treba zastaviť. Alebo ako hovorí najlepšia ženská postava seriálu, je to ufňukanec, ktorý potrebuje, aby ho všetci milovali. Ale dobre, užil som si to a teším sa na ďalšiu sériu. ()

Martrix

"Někdo si přál poníka no a já si přála být někdy vdovou". Ruth si pro sebe opět ukradla každou scénu, ve které se objevila. Postavy Luthera i Alice jsou skvělé, takže chápu, že se je tvůrci snaží držet při životě. Ale pokud na Luthera sešlou tolik pohrom, působí pak jeho "zmrtvýchvstání" dost přepáleně. I když způsob, jak se potíží zbaví není hloupý, je to už trochu za hranou reality. Ale to nevadí...páč i já jsem rád, že se Luther objeví i v příští řadě. A uznávám, že Idris Elba si tady před rolí Jamese Bonda velmi pěkně zatrénoval. ()

Loki_Six

"You assert a fabulous moral conscience, John. This adherence to unwritten law, yet, time and again, it devastates the people you claim to hold dear but you don't stop. Seems to me your conscience has killed more people than I have." ()