Láska a chléb

(TV film)
Krátkometrážny / Komédia
Československo, 1967, 18 min

Mikrokomedie o romantické lásce podle O'Henryho... Starší dáma, majitelka koloniálu (B. Waleská), je zamilovaná do tajemného cizince (F. Filipovský), který si k ní chodí často kupovat starý chléb. Její sentimentální fantazie kolem něj vykouzlí představu hladovějícího malíře, který nemá ani na čerstvý chléb. A tak se mu jednoho dne rozhodne přilepšit a vloží mu do chleba máslo… (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Má úcta, madam! Dva bohnýky suchý chleba." Cizácký umělec to se zamilovanou prodavačkou koulí tak, že ta se rozhodne trochu mu pomoci v jeho chudobě. Je to vlastně jenom kraťas založený na jednom omylu, ale Blumbergerova brilantní čechoněmčina: "Já to tak nechat nenechala!" mne skutečně rozesmála. ()

triatlet

"On dnes přišel dřív a řekl mi madam." Zamilovaná hokynářka si představuje, co dělá její "umělec", a najednou... vychlebovaná pointa. "Slepice pitomej." Pobaví, potěší, na daném formátu necelých 20 minut nenudí. ()

Adam Bernau

"...je zamilovaná do tajemného cizince (F. Filipovský)..." - čili must see. Od příběhu nic nečekej, ale je to pěkně zahráno. Filipovský trochu jinak, než jak ho znáš, Rosůlková přesně tak, jak ji znáš, a Waleská, kterou neznáš.  Filipovský s Rosůlkovou dávají komiku, Waleská působnost. ()