Nedej se!

(relácia)
Publicistický
Česko / Československo, 1992, 1186x25 min

Ekologie je věcí nás všech. (oficiálny text distribútora)

luczi

Považovala jsem autory za profesionály, po shlédnutí dílu Utajená data, ale musím změnit názor. Dezinformací ohledně vakcín a autismu už bylo sakra dost, na ČT nepatří. MUDr. Jana Gandalovičová není objektivní zdroj a nyní během covidu se to definitivně potvrdilo. Totéž prof. Strunecká, naprosto se zdiskreditovala. Milí redaktoři - sledujte relevantní data https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14761240/ a ne lháře s poruchou osobnosti, kteří na sebe potřebují upozorňovat. Uklidňuje mne pouze jediné, že šlo o díl z roku 2015, dnes už snad ČT v kompetentnější. Díky bohu za Daniela Stacha, škoda, že nejde naklonovat. ()

rakovnik

Investigativní žurnalistika týkající se životního prostředí v praxi. Témata jsou uchopena ze všemožných úhlů, slovo mají všechny strany sporů. Zajímavé je, že ti, kdo jsou vydáváni za odpovědné a mnozí politikové, jež o věcech rozhodují, se zhusta nevyjadřují či se schovávají za právníky. Je tedy dobře, že existují "šťouralové", kteří jim nedají pokoj, neboť obyčejný člověk se odbyt hradbou arogance, přehlížení, mlčení či dokonce protiútoků mocných. Mám také radost, že se objevují kromě profesionálních, mnohdy zdiskreditovaných politiků, na naší veřejné scéně i osobnosti respektované, s nepoškozeným morálním kreditem, kteří proti "nepravostem" (kde ale jde často až o miliardy z veřejných peněz, či poškození životního prostředí a následně zdraví nás všech) bojují. ()

sator

Jakýsi pokus o rovnováhu s kořistnictvím... 1. díl: Environmentální žal 2. díl: Soumrak vodních elektráren 3. díl: První pražská cyklokuchyně 4. díl: Krajina za sto let v několika obrazech 5. díl: Uvězněná řeka 6. díl: Ukrajinský rozcestník 7. díl: Mira Ahimsa v dokumentu o životě s minimální ekologickou stopou.8. díl: Pomoc živé vodě , ()

FOCKE_WULF

Už od dob průmyslové revoluce se lidé sestěhovávají do měst, Praha je přetlakovaná a již brzy bude z každého panelákového okna za ruce viset 10 kazachstánců nebo moraváků šťastných, že to dokázali a tento pořad sleduje jakýsi protiproud, odliv lidí od civilizace zpátky do tišiny přírody a jaké u toho mají pocity. Přijme nás příroda zpátky do své náruče, když už jsme ji tolik zprznili? Budeme umět podojit muflona? Není v tom křeč? Kdo četl knihu Raději zešílet v divočině tak tuší, že tihle přírodní elfíci v manžestrákách jsou dost často klienti s rozvinutou sociofóbií. ()

mcleod

Nutno uznat, že je v tomto pořadu silně cítit jaké mají autoři názory na probíraná témata související s životním prostředím v nejširším slova smyslu, přestože se snaží o co největší objektivnost. Tyto názory mi jsou však velmi blízké, proto dokážu na tomto pořadu ocenit především snahu o investigativní přístup a schopnost předkládat bez obalu pravdivé informace. A to i přesto, že mohou být (někomu) nepříjemné. ()

56. ročník Academia Film Olomouc je tu!

56. ročník Academia Film Olomouc je tu!

27.04.2021

Festival Academia Film Olomouc se po loňském posunu na podzim vrací do svého klasického termínu na přelomu dubna a května. Na platformě watchandknow.cz tak budou mít nadšenci do filmu a vědy… (viac)