Stvoření světa

(TV film)
  • USA Creation of the World, The

Ako v skutočnosti prebehlo stvorenie sveta? TV muzikál, ktorý napísal V. Beránek, J. Fischer a J. Bonaventura podľa hry I.V. Štoka. (Arsenal83)

Němi odpad!

Je to už dávno, ale dobře si pamatuju ten absolutní nevkus. "Film", v kterém bylo všechno špatně - režie, kamera, výprava, zpěv, herecké a taneční kreace (ty mě straší dodnes, když se odnikud vynoří vzpomínka na secvičené poskakování po jakés skále při sestavování Evy z kusů nafukovací panny). To vše podtrženo dobou vzniku = vyfénované vlasy, obrovská trika a rifle k hrudníku. A Menzel jako stvořitel nic nezachránil. Ježiš, jak já to nesnášel a byl k tomu pořád nucen... ()

rt12

To byla tenkrát ,,divočina". Z některých scén se divákům mlžily brýle. Bonaventura chtěl překvapit, podle ohlasů se to ,,podařilo". ()

KrestanFilms

Naprosto geniální ztvárnění největšího světového zázraku - stvoření světa a člověka - s naprosto neodpustitelnými chybami (překroucením příběhu) rouhačského kalibru. Co k tomu tedy říct? A přitom původní událost je sama o sobě velkolepá a vůbec nebylo třeba ji měnit. Tak proč to?? ()

Big Bear

Čas od času mi omladina u debaty o něčem (většinou když ji kárám) řekne, no jo tati, ale to bylo v tý tvý starý době! A já samozřejmě protestuji a durdím se v jaký starý době? Co si smráďata myslí? Že jsem žil v prvobytně pospolné společnosti v jeskyni? Že fungovala jiná pravidla výchovy? A vlastně v jaký starý době? Vždyť já pamatuji první barevné televize, dobu kdy se začala prodávat první hudební DVD a dokonce první počítače! Jenže pak si pustíte něco jako tohle a přesně pochopíte co tím dnešní děti myslí :-). A pro ně je tohle ještě někde před pravěkem...  Při sledování tohoto muzikálu dojde i vám, že ta doba našeho mládí byla ve všech ohledech fakt šílená. Tohle bylo zkrátka socialistické porno a lepší přirovnání mně už nenapadá!  A teď tím zrovna nemyslím pindíka nahatýho Gondíka, nebo nahé svůdné křivky Radky Stupkové omývané příbojem máchajícím jí ondulaci nejen na hlavě...  To celkové pojetí, to prostě je naprostá šílenost. Odporná syntetyzátorová hudba, pachtící se na slunci upocený komparz, divný Dejdar s Vítkem a jako koruna toho všeho Bůh Menzl. Já si ho nesmírně vážím jako režiséra i člověka, ale probůh - už ho nechci nikdy slyšet zpívat o stvoření Adama a Evy v osmdesátkovém aranžmá. To bylo čiré peklo i všechny ty natažené igelity a lesklé fólie! Svým způsobem se tohle musí vidět, protože kdo nezažil, těžko z vyprávění uvěří ! Dávám za jedno nakousnuté jablko! * ()

Arsenal83

Paródia na muzikál i filmové umenie. Nechcená paródia. Dnes sa musia aj samotní účinkujúci smiať alebo hanbiť, keď sa v tomto vidia. ()