Downton čeká dvojí svatební oznámení, ale obojí se neobejde bez překážek, kterým budou muset nastávající manželé čelit. Lady Cora se od paní Dreweové dozví pravdu o své vnučce a důvodu, proč lady Edith z panství odešla. Tony Gillingham navzdory všemu odmítá přijmout, že jej lady Mary nechce. Naštěstí má Charles Blake v záloze plán, jak jej jednou provždy nasměrovat do náruče jeho původní snoubenky Mabel. Daisy je zklamaná z politického vývoje a padajících preferencí labouristů, až z toho chce přestat se svým studiem. Pan Molesley ale za pomoci paní Patmoreové vymyslí, jak ji vrátit její původní elán. (Česká televize)

chrispe

Tvůrce mě chce hodně přimět, abych obě mladé lady uvrhla do nemilosti. ;) Každopádně u večeře bylo jasně vidět, proč spousta lidí vyšším vrstvám nefandila a nefadí. Oni všichni na Downtonu jsou totiž vykresleni hodně mírně a ve svém postavení jsou sympatičtí, dokonce i hraběnka vdova. A pak jsou tací, kterým je od malička do hlavy vtloukáno, že přijmout mezi sebe středostavovskou paničku, je prostě neslýchané. ,,A co jste čekala?" ()