Odvrhnuté dieťa

(TV film)
  • Česko Dům s minulostí (viac)

Krátce poté, co se Suzanne provdala za mladého vdovce Michaela Driscolla, rozhodnou se manželé koupit nový dům, kde by s Michaelovou sedmiletou dcerou Molly začali nový život. Sotva se zabydlí, prozradí Molly rodičům, že si našla kamarádku Candance Brewerovou, která tu bydlí s nimi. Suzanne je přesvědčená, že imaginární kamarádka je pro Molly způsob, jak se vyrovnat se smrtí matky a vším těžkým, co se v jejím životě událo. Postupně je však Mollyino chování stále více nevyzpytatelné a Suzanne se zmocňuje podezření, že by nová kamarádka její nevlastní dcery nemusela být tak imaginární, jak se zpočátku zdálo. Molly ví věci, které by ve skutečnosti rozhodně vědět nemohla, a navíc jsou podrobnosti o Candacině životě, s nimiž se Molly svěřuje, nejen nečekaně detailní, ale navíc mrazivě temné. Suzanne se začne o Candance zajímat a zjistí, že dívka toho jména žila v domě o sto let dříve, že ji zavraždil vlastní otec a že oběťmi tragického zločinu se staly i její matka a chůva. Ve snaze zjistit, zda je Candance jen výplodem Mollyiny fantazie, nebo jde o skutečného zlomyslného ducha, se žena nakonec začne přiklánět k druhé možnosti. Zatímco Michael vše považuje za nesmysl, Suzanne se marně snaží ducha z domu vypudit. Candance hrozí, že zničí Suzanne i její novou rodinu. (oficiálny text distribútora)

oveckaoa

Nic nového pod sluncem. Rodina se nastěhuje do nového domu a jejich dcera si našla imaginární kamarádku. Později zjišťují že ta imaginární kamrádka opravdu existuje a je to duch jakési holky co tu dřív umřela. Ke konci se to trochu rozjede ale nemá to koule navíc ta jejich dcera je strašná mět takové děcko tak ho zabiju už za 3 minuty. 20 procent ()

Crazynka

Lepší tři hvězdy. Ač se jedná o méně známý film, rozhodně stojí za podívání. Nevím proč jsou zde filmy odsuzovány za to, že je vysílá nova, každopádně mě se to líbilo. Film je z části triler, zčásti horor. OK beru, že se podobá jiným, ale má velmi slušnou atmosféru, dobrý nápad a to, že je zde objasněn důvod proč to tak je film jednině vyzvedává. Opravdu solidní podívaná. ()

r.v.

Kromě vlny vzteku, která se ve mně vzepjala po shlédnutí filmu jsem si neustále dokola kladl otázku: „Kdo za to může?“. Kdo dovolil tak slibně a relativně zajímavě rozjetému hororu, tak neuvěřitelným způsobem zmršit konec? Nechce se mi věřit, že by to byl už sám scénárista, protože příběh mi přišel zajímavý, překvapoval mě a bavil mě. Režisér sice při budování děsivých scén prokázal jen průměrnou dávku talentu, ale zavrženíhodné to rozhodně nebylo. Vtírá se tak myšlenka, že za nepochopitelně zbytečným, stupidním a ohavným závěrem stojí produkce, která nejspíše potřebovala mít ve filmu „opravdického“ ducha (samozřejmě kvůli tržbám). No jo, jenže uvěřitelnější strašidlo jsem viděl i při ochotnickém představení v Mokropsech. Na druhou stranu filmu nelze upřít fakt, že je jedním z mála hororů, které dokáží spolehlivě rozesmát. Bohužel až v samém závěru, takže se pak dostaví pocit promarněných 85 minut…a pocit je to správný! ()

Phobia

Typický PUS: Posraně Univerzální Scénář. Máme hodného, leč nevěřícího taťku, máme hodnou iniciativní macechu, máme odporného fracka postrádajícího biologickou maminku a ti všichni se odstěhují za lepší budoucností kamsi do Prdelákova, do starého baráku na spadnutí. Všechno jde jako na drátkách, akorát protivná holčička si najde imaginární kamarádku, které se časem chování spokojené rodinky přestane pozdávat, proto začne tropit naschvály a zlobit. Bezesporu strhující finále bohudík uniklo mé pozornosti, jelikož závěr byl tak děsuplný, že jsem oči otevřela až po filmu. Ne, nezavřela jsem je v hrůze, prostě jsem nudou usnula. Jestli vás straší představa rodinné idylky za slunného počasí, možná téhle laciné televizní limonádě dáte i průměrné hodnocení. Já dávám jednu nadrženou hvězdičku za relativně pohledného, pěkně stavěného taťku a jednu uzívanou za sympatickou macechu... a moc by mě překvapilo, kdybych si tu nezáživnou rádoby duchařinu udržela v paměti déle než den. 38% ()

alambert

1) V žádném případě se nejedná o thriller, nýbrž o horor. 2) Jsem skutečně rád, že jsem si nepřečetl obsah filmu tady na CSFD, protože je zde popsaný v podstatě kompletní děj. Díky tomu mě film překvapoval a bavil. Pokud si ovšem obsah (to znamená kompletní děj) přečtete, jen těžko vás film bude bavit. 3) Teď už k vlastnímu hodnocení filmu. Ze začátku se mi film líbil a velmi mě bavil. Dokonce jsem i docela napjatě očekával další vývoj děje. Pak ve mě ale čím dál tím víc sílil dojem, že se jedná v podstatě o předělávku Kruhu (s menšími stopami po dalších filmech). Mé nadšení sice lehce opadlo, nicméně poměrně překvapivý a docela děsivý finish posunul mé hodnocení o trochu výše. Ano film má dost nedostatků, třeba slabší herecké výkony, ale atmosféra je podle mého názoru prostě povedená. Co se týče podobnosti s jinými horory, oceňuji, že je příběh, ač není ukončen, ke konci dokonale a jasně vysvětlen. U některých hororů mám občas pocit, že tak úplně nechápu děj nebo mi chybí konec a nevím, jak si ho domyslet. Ne tak ovšem tady. ()