Řidič dálkového kamionu Fred (Manfred Krug) a jeho kolega Orje (Fred Delmare) mají práci, která je zavede z Drážďan přes ČSSR do Bulharska. V Praze se jejich těžký náklaďák srazí s transportérem vajec mladé Jany (Karla Chadimová). Orje při nehodě spolkne svou malou harmoniku a musí být hospitalizován. Místo něj má řídit Jana a Fred z toho není příliš nadšený. Oba se nyní střídají v řízení. Fred využívá delších přestávek k návštěvám svých četných milenek v různých městech, o nichž si vede záznamy ve svém zápisníku. (sator)

Willy Kufalt

Manfred Krug je sympaťák i skvělý herec, takže se mu daří slušně pozvednout i dobový socialistický průměr. Karla Chadimová tu žel jako herečka naopak do toho průměru plně zapadá a ač ji to hlavně s oslíkem celkem sluší, nepůsobila na mě v rámci romantického filmu ani dostatečně atraktivně. Samotný děj mě nejvíc upoutal cestováním náklaďákem po několika zemích, romantickou linii pak občas zpestří povedenější vtipná scéna (zejména sprcha a muzem). K tomu nejzajímavějšímu na celém filmu patří, že větší část byla natáčena v Praze, mihne se tu také v zahraniční (byť „jen“ východoněmecké) produkci více českých herců a rockový soundtrack převažně německých písní doplňuje i jedna česká vypalovačka zpívaná (i před kamerou) Viktorem Sodomou s kapelou F.R.Čecha. Celkově přes to ale slabší a snadno zapomenutelné retro. [55%] ()

sator

Řidič dálkového kamionu Fred (Manfred Krug) a jeho kolega Orje (Fred Delmare) mají práci, která je zavede z Drážďan přes ČSSR do Bulharska. V Praze se jejich těžký náklaďák srazí s transportérem vajec mladé Jany (Karla Chadimová). Orje při nehodě spolkne svou malou harmoniku a musí být hospitalizován a za něj má řídit Jana a Fred z toho není příliš nadšený. Oba se nyní střídají v řízení. Fred využívá delších přestávek k návštěvám svých četných milenek v různých městech, o nichž si vede záznamy ve svém zápisníku. ()

• Na filmu, který se natáčel na původních místech, se podílely filmové ateliéry Barrandov v Praze, filmové studio Ma v Budapešti, filmové studio Buftea v Bukurešti a kinocentrum Sofia. (sator)