Ivan Urbánek a Eva Matalová v hlavních rolích příběhu o spalující touze, které okolnosti nepřejí.  František Mašát odjíždí domů na opušťák. Těší se na svou mladou ženu a chce si s ní doma užít. Netuší ovšem co ho doma čeká. Jeho dovolenka se shoduje s termínem annenské zábavy a rodinná pohoda je silně narušena přítomností cizí rodiny, která přijela na návštěvu. Mnoho lidí, málo místa a po své ženě toužící František… (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Strrrrrrrrrrrrrrrrrašně nerad bych dal mým oblíbeným Brňanům to nejhorší hodnocení, a tak rychle hledám nějaké plusy. Lehké to tedy není. Ony jsou to vlastně takové drobné příhody, bez nápadu, nedotažené a v podstatě bez legrace. Já se tedy nesmál. Aničku bych liskal po tej hubě nevymáchanej, a tak mne vlastně napadá, že tam nebyla jediná, mně sympatická postava, která by nějak vyčnívala. Tak že by plus paní Gollové? Jenže ta zde neměla prostor. No nic. Kdo chce bít psa, hůl si najde, kdo chce dát plusové hodnocení, musí umět najít klady. Tak za mne tedy jen jeden, a to taková ta domácí venkovská atmosféra. Ale jinak musím přiznat, že to byla blbina. Volné pokračování ve filmu "Radostné udáosti" ()

triatlet

Snímek lze vnímat buď jako nechtěně geniální inspiraci pro páně Trošku, nebo jako odpad skládající se z nesourodé snůšky vtipů s rádoby neotřelými záběry na vesnici. Ze sledu "vtipů" - kabela s jablky --> ve vlastní posteli s cizí ženskou --> koupel na dvoře --> zábava = dorty, piva, tanec - zaujme snad jen Brodského Sláveček, koncertující králíkům, nebo hodinu ležící ve studené vodě ve vaně... ()

slunicko2

Oslava prostřednosti. 1) Spalující touhu, o které píše distributor, jsem ve snímku nenašel._____ 2) Reálně-socialističtí Homolkové postrádají Papouškovu tvůrčí invenci i herecké mistrovství Šebánka a spol. Nicméně snahu o jakousi návaznost tu vidím. Burani z Truhlíkova nemají chybu a celý film v sobě obsahuje jakýsi nenápadný nesmělý vzdor._____ 3) Vzhledově i herecky nevýrazný (ale nikoli špatný) 26letý Ivan Urbánek (svobodník na opušťáku) ve vojenských trenýrkách potěšil mé oko (jakož určitě i oko režiséra). ()

LadyPupu

Prý příběh o spalující touze! Pokud ano, tak ta touha je vyloženě jednostranná, protože manželka tedy moc touhou nehořela anebo měla fakt dobrý mimikry. Každopádně tohle je Drha ve své anarchistické podobě. Chvílemi to totiž působí tak, že nechal herce, ať si dělají co chtějí a pak to nějak sestříhal. Kvality Radostných událostí to sice nedosahuje, ale pár highlightů se tu najde (společné vaření, scéna odchodu do hospody...) a královnou je samozřejmě Dáša Neblechová, která v jedné ruce drží cigáro, v druhý kafe a se svými kily navíc za mohutného vyfukování kouře irituje svoje okolí kecama o tom, jak má "nemocné srdíčko". Pro mě velmi silné tři hvězdy. ()

rakovnik

Měl jsem veliký problém film dokoukat, přestože netrval ani hodinu. Už začátek dával tušit, co bude zač. Zoufale amatérské výkony herců (!), ale vlastně vše působilo strašlivě amatérsky. Byť sice postavit děj na tom, že voják přijede domů, chce si kdekoli kdykoli aspoň vrznout se svou ženou, ale v cestě mu stojí překážky, se dá ještě pochopit. Ale natočit to tak pitomě, hloupě a trapně, to už dá kumšt. Filmy pana Drhy se mi vesměs nelíbí, ale toto už je opravdu moc velká slabota. To jako měli být další Homolkové? Nebo Slunce, seno... Třebaže souvislost možná neexistuje, je tento film hodně nepovedený a už nikdy jen nehodlám znovu zhlédnout. Jedna hvězdička za jedno odhalené ňadro Moniky Hálové, vše ostatní stálo za starou belu. ()

• Film se natáčel v Kobeřicích u Brna. (Warden75)