Příběh chlapce, který je po smrti matky určen k adopci. Avšak nic není tak jasné, jak se zdá úřadům. Bude moci nakonec Honzík vyrůstat ve své rodině? (oficiálny text distribútora)

hermiona

Mnoho otců, málo mám... Tolik lidí se pere o jedno mimino, a to je v některých scénách nahrazeno panenkou! Nějak se mi nechce věřit, že v té době bylo něco takového možné, obchod s dětma jako v Americe. A to v době sametové! Nakonec se stejně člověk nedoví, komu to mimčo zůstalo – a jestli vůbec zůstalo, když se s ním ten kočár tak šíleně převrátil. Ale hudební složka hezky dramatická. V závěrečných titulcích se uvádí 1990 (tady 1991). ()

Pitryx odpad!

Hned na začátku mne vytočila ta hnusná kakofonie pazvuků. Pak mne naštvalo, že to začíná od konce. Herci i herky to flinkali, jak to šlo, dějově to bylo pod psa a o scénáři ani psát nebudu. Když se něco zajímavého dělo, bylo to natočeno jako vedlejší a nepodstatné. A to mne také štvalo. A ten konec… ()

Rodriguez

Tak komu patřím? Těm nebo onem? Příslušné orgány mlčí a dávají ruce pryč. A tak musí nakonec zakročit na vlastní pěst sportovní redaktor, aby se vlastně vypátrala pravda. Slabý příběh, kterému hodně sráží z kvality neustále dokola probíhající koláž. 15% ()

tulakfelix odpad!

Scénář ucházející, herecké výkony přiměřené. Snímek může sloužit jako pedagogická ukázka zpackané režie. Aneb jak zabít film! ()