LEGO: Clutch Powers zasahuje

• Česko LEGO: Dobrodružství kostiček (viac)
Ukážka z filmu 7

Zažijte úplně poprvé, jak nápaditý svět stavebnice LEGO ožívá v novém celovečerním filmu na DVD. Seznamte se s Clutchem Powersem, nejlepším stavitelem a badatelem ve vesmíru LEGO, který se právě chystá na svou dosud nejnebezpečnější výpravu. Vydejte se s Clutchem a jeho týmem expertů LEGO na dobrodružství, které vás zavede na vězeňskou planetu středověkého světa Ashlar, kde musí pomoci právoplatnému dědici královského trůnu získat zpět království z rukou zlého a zákeřného čaroděje Mallocka. Jejich stavitelské schopnosti budou vystaveny těžké zkoušce, protože je čeká souboj s Mallockovo armádou kostlivců. Připravte se na akcí nabité dobrodružství, jaké jste dosud neviděli, protože Clutch Powers zasahuje! (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 7

Trustme

Existují tzv. Brickfilms, což jsou většinou krátké filmíky tvořené pomocí LEGO. Většinou jde o různé parodie nebo tributy na slavné filmy či scény. Plno jich najdete na YouTube. Figurky, které se dají různě zapolohovat, nastavit, fixovat, totiž přímo vybízejí k takovým filmovým domácím miniprodukcím. Toto je však prvním oficiálním výtvorem s celovečerní (spíše odpolední) stopáží a s požehnáním přímo od LEGO. Tvůrci se inspirovali postavami, prostředím z opravdu existujících témat dostupných v prodeji. Film ovšem není tentokrát tvořen stop-motion animací, ale už solidním CGI. Je zábavné sledovat všechny ty dějové peripetie figurek, které mají definitivně danou stavbu těla s poněkud omezenými pohybovými aktivitami a mimikou, přesto však provádějící plnohodnotné výkony na úrovni konkurenčních animáků. Dějově dětsky skotačivé, ovšem okouzlující ve fantazii a využití legendárních kostek v očích kdejakého bývalého LEGiOnáře. ()

Smok

Vynikajúci pokus, ako dostať LEGO svet do našich obývačiek. Svoj film majú autíčka HotWeels, všelijaké Barbie a čo ja viem, čo ešte, tak prečo nie aj LEGO postavičky. Animácia sa mi nesmierne páčila, oviala ma silná nostalgia a rád som si zaspomínal na časy, keď som sám v tomto kockatom svete trávil celé poobedia a nemal iné starosti :) No a nakoniec ešte len dodám, že som sa nestíhal diviť, koľko sa toho v LEGO svete od mojich čias zmenilo. ()

Němi

Tvurci zfilmovali doslovne detske fantazie, kde se v jedne obrovske krabici s Legem skryvaji auta, policejni stanice, draci, carodejove, rytiri nebo vesmirne lode. Vysledek je strasny mismas, kde jsou jednotlive casti kvalitni, ale dohromady absolutne nesedi. Kdyby se soustredili na jedno tema, mohl vzniknout dokonaly detsky film, protoze cit pro jeho dobrodruzstvi a 'akci' Baker ma - napr bitva kostlivcu vypada uzasne! __ Ale z vysledku by klidne mohl byt detsky kult. Zachvaty nostalgie pri zaberech na nektere pozapomenute casti byly obrovske! _ (Film nevypada tak levne jak v traileru) ()

sona123

Předně - je to film pro velmi, velmi malé děti. Ale taky pro všechny, kdo milují kostičky LEGO a něco s nimi zažili. Samotný příběh pak kopíruje všechno, co se dá a ani se za to nestydí, stydno a hanba byla mně jako divákovi. Ale nakonec to všechno nějak dopadlo a dítko se bavilo a to je nejdůležitější. ()

L3G1ON4R

Celkově pěkná pohádka ze světa Lego stavebnice, v mládí mě bavila více než naše česká merkur. Ve filmu lze nalézt spousta odkazů na jiné filmy a postavy, takže otevřený konec přinese pokračování. Snad si děti v budoucnosti nebudou hrát už s 3D hračkami pomocí virtuálních technologií... ()

• Skelly se objeví v LEGO® příběhu (2014) jako socha na koni v salonu. Je vidět, když Wyldstyle a Emmett poprvé vstoupí do salonu. (KGBelik)
  • Na obalu DVD je napsáno: „First LEGO Movie on DVD.“ Nicméně skutečným prvním celovečerním LEGO filmem byl Bionicle: Maska světla (2003). (KGBelik)
  • Jméno filmové postavy Kjella je odvozeno od majitele dánské výrobní společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena. (Conspi)