Druhá séria kriminálnych prípadov na námet autora slovenských kriminálnych bestsellerov sa v mnohom od prvej líši. V šiestich častiach detektívi riešia jeden veľký prípad, ktorý ich privedie na stopu medzinárodného zločinu. Nadporučíčka Zuzana Krausová vyšetruje zdanlivo bezvýznamnú vraždu. Z obete sa však vykľuje nájomný vrah bez identity. Počas vyšetrovania sa zistí, že ide o občana Českej republiky. Vyšetrovaním vraždy sa odkrývajú stopy k oveľa väčšiemu zločinu, s akým sa ešte Zuzana vo svojej kariére nestretla. (RTVS)

troufalka

Seriál má jednu velkou přednost a tou je scénář Dominika Dána. Je to pomalu jako když čtu jeho knihu, přečtu první větu a nemůžu se odtrhnout. Samozřejmě za tímstojíi další odborná spolupráce. Právě proto se tato Kriminálka vymyká a naní tak jedno barevná jako ostatní krimi seriály. V Českých kusů se nedá moc přirovnat ani k Případům prvního oddělaní, zde je zacíleno na hlavní hrdinku a postavu starého kriminalisty, je to větší dějové propojení. Zajímavé je i mezinárodní obsazení, kteréfunguje mnohem lépe než u starouška Maxe. Tahle Krimánálka mě prostě baví! ()