Ďáblova ruka

• USA Salvation Boulevard (viac)

Charismatický otec Dan Day (Pierce Brosnan) si svým kouzlem podmanil celé město. Je na vrcholu a každý ho zbožňuje. Jenže osud s ním má jiné plány. Když po vystoupení příjme pozvání na skleničku od svého kontroverzního odpůrce a zapřísáhlého ateisty Blaylocka (Ed Harris), stane se něco, co nikdo nečekal. Dan vezme do ruky pistoli a nešťastnou náhodou trefí Blaylocka přímo do hlavy. Snaží se zahladit stopy a z místa činu se jednoduše vypaří. Jenže v místnosti v té nešťastné chvíli byli tři. Co když napravený feťák Carl (Greg Kinnear), který byl na schůzce s ním, promluví? jistější bude, když se Carla nenápadně zbaví.... (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Námět zcela vhodný ke komedii a v tomto případě k černé komedii, která byla využita s nepřekračující čárou trapnosti. Humor je lehký a děj příjemně plynulý, takže pohodový úsměvný film se vším všudy. Jistá satira je cílená, stejně tak i vřelost. Pravda, mohlo to být daleko lepší a více vtipné, ale tady se tvůrci přeci jen drželi zkrátka, jen aby se někdo, především z věřících, necítil ukřivděn. Pierce Brosnan zahrál svoji neobvyklou postavu dobře. A možná je to i tím, jinak by snímek asi dopadl o něco hůř. ()

Mažňák

Pohled do vymaštěneho života věřících fanatiků. Průměrná komedie. Mohlo by to být více anti-christo-fanatico a víc ve stylu "Pařba v bankoku". Nejprve jsem chtěl dát kladné body, za odvahu dělat si srandu z věřících, ale nakonec jsem si uvědomil, že je to kritika komunitních, malých církví a že to nakonec může hrát pro majoritní arogantní katolíky. Takže platí první dvě věty. A škoda, že nedostal víc prostoru Ed Harris. ()

Terva

CITÁT - Jest-li Bůh je, tak je to ten nejnespravedlivější, nejlínější a nejneschopnější pomstychtivý parchant v lidských dějinách.......... Je to hodně náboženský a já nejdřív vůbec nevěděl jak ten snímek brát. Je to komedie, drama nebo něco jinýho. Pierce Brosnan je jako nějaký diktátor a jeho kázání v kostele mé hloubku. Jeho protivník zde je bývalí fanoušek skupina Grateful Dead a bejvalá smažka, převedená na Boží víru. Situace se celkem pěkně zamotá a pak jsem jen čekal, jak se z toho hlavní aktéři dostanou. Děj je lehce předvídatelný a někdy až moc. Čekal jsem sice něco jiného, ale pohltilo mě to a já to dokoukal. Příběh má několik trhlin a tou největší je podivná scéna z benzínem a hlavně její vyvrcholení, tady jsem kroutil hlavou. Konec snímku byl Boží a od srdce jsem se zasmál. Natočeno podle stejnojmenné knihy Larry Beinharta. Ve filmu mimo jiné zazní Grateful Dead. Jedna z písní nese název "Brown eyed Women". ()

vantak

4* za samotny film, 5. za to nadherne vyobrazenie "cirkvy" a stada oveciek na cele s pastierom; alebo skor sekty, co je mimochodom kazda jedna cirkev. Vraj "Boh" dal cloveku slobodnu volu. Hmm, tak preco ju potom cloveku farizejski sluzobnickovia bozi z hlavy vytlkaju? Jaaj, uz viem - aby si veselo parazitovali na svojom stade, dojili ovecky (ovcie mlieko je zdrave) a uzivali si na ich ukor (a bez odluky cirkvy od statu aj na vsetkych ludoch s vlastnym rozumom). Ed Harris akoby ma parafrazoval, uz len za tych par viet by si scenarista zasluzil Oscara. Skoda, ze tento film nepremietaju povinne pred kazdou cirkevsluzbou.. ()

StorWik

Tato průměrná, ničím vyjímečná (ne)komedie mě překvapila výborným obsazením. Myšlenka poukázat na zfanatizované lidi vírou není špatná. Jeden z lepší filmů béčkové tvorby. Kdyby měl režisér větší koule a trochu kreativity tak to mohl povznést o stupínek víš. Prostě všední film s nevšedním obsazením. (45%) ()

• Ve scénce, kde otec Dan Day (Pierce Brosnan) přepíná programy na televizi, se zastaví na kanálu, kde běží film Legenda (1985). (Lenny09)
  • Točilo se od dubnu do června v Michiganu, převážně v Ann Arboru a Dearbornu. (Terva)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Larry Beinhart v roce 2008. (Terva)