Diego je 8letý akční a odvážný dobrodruh s dobrým srdcem. Jeho cílem je chránit zvířata i jejich prostředí. Nebojácný sportovec, který je bez ohledu na situaci vždy připraven. Diego se rád učí novým věcem. K řešení problémů přistupuje vědecky a při záchraně světa používá různé zajímavé pomůcky. Každý z dílů pořadu Jdi, Diego, jdi! má čtyři základní cíle: Dozvědět se vědecky přesná fakta o nějakém zvířeti. Naučit se, v čem jsou si zvířata podobná – například jak dýchají, čím se živí a zda přežijí jen ve vodě. Zjistit důležité vlastnosti zvířat, jako je například souvislost mezi vzhledem těla a způsobem života v jejich přirozeném prostředí. Diego spolu s diváky využívá zdroje a vědecké metody ke zjišťování a shromažďování informací o zvířatech, která v pořadu vystupují. (oficiálny text distribútora)

honajz

Dobrodružně naučný seriál z ranku Dory průzkumnice, který děti docela upoutá, úlohy jsou zajímavé a něco se dozvědí. Pro dospělého je to poněkud naivní, někdy hodně. ()

adamulefa

Platí to isté čo som už uviedol v komentári k seriálu Dora the Explorer. Dá sa povedať, že tieto dve záležitosti sú si riadne podobné, veď sa tu vlastne jedná o spin-off. Majú rovnaký priebeh deja, výtvarné spracovanie, Diego a Dora sú príbuzný (tie isté vlastnosti a "dobrodružná" povaha) + vyskytujú sa vzájomné kameá. Očakávali by ste teda rovnaké hodnotenie ?! NIE ! Prečo? Neskutočne mi tu pije krv Baby Jaguar (tohoto s*****syna môžete vidieť na obrázku hore)! Je to jedna z mojich najneobľúbenejších a najnenávidenejších animovaných postáv všetkých čias! Ani si nedokážete uvedomiť ako nenávidím toho bastarda, ktorý mi kazí celkový dojem z celkom fpoho seriálu pre deti o zvieratách v dažďovom pralese. Ak neviete pochopiť prečo, tak si pozrite zojeden diel a pozorne sledujte tu malú "píííííííp" beštiu. ()

avril4234

Jednoznačne o dosť lepšie, než totálne trápne "Dora the Explorer". Sympatický hlavný hrdina a príbeh, ktorý sa týka ochrany zvierat, to dokopy robí na mňa (milovníčku zvierat) dobrý dojem. Ak by to, bohužiaľ, nebolo pre predškolákov, dala by som možno aj 5*. Takto je to ale celkom priemerné. ()