Karel Gott - Vánoční koncert Lucerna 1992

(koncert)
  • Česko Vánoční koncert Karla Gotta
Hudobný
Československo, 1992, 70 min

Zlatý hlas z Prahy, nekorunovaný král české populární hudby Karel Gott (1939–2019) byl mnohonásobným Zlatým slavíkem. Za svůj život prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků obdržel četná televizní ocenění, osm zlatých a jednu diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Celkově nazpíval 978 písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci. Bylo tomu tak i v případě tradičního vánočního koncertu z pražské Lucerny v roce 1992, kde společně s ním účinkoval znamenitý houslista Josef Suk, pravnuk Antonína Dvořáka. Uslyšíte ho v instrumentálním sóle na melodii „Když mě stará matka“ z Dvořákova vokálního cyklu Cigánské melodie. Půvabná Helena Vondráčková přednese Schönbergovu existenciální píseň "Má knížka snů" v českém přebásnění Zdeňka Borovce. Kromě koled "Chtíc, aby spal", "Štědrej večer nastal", "Tichá noc" a "Narodil se Kristus Pán" uslyšíte v podání Karla Gotta mj. "Lady Carneval", "Když milenky pláčou", "Má první láska se dnes vdává" a "Když muž se ženou snídá". (Česká televize)

WANDRWALL

Karel Gott ve svých nejlepších letech věděl nejen jak zpívat, ale jak si naladit publikum. Dá se do něho navážet, ale důkazem, že i mladší generace než je Krael Gott ho tajně obdivovala už za socialismu a neřekli bychom to do ní, tak je třeba LOUFANÁNEK a ALEŠ BRYCHTA, ač děljí jinou muziku, tak Karla Gotta chtěli na HRAD, chtěli aby byl prezident, chtěli, aby byl veřejností uznán a byl zmeten z vrcholné politiky autor KUPÓNOVÉ PRIVATIZACE, V. KLAUS, neb Karel Gott nekradl za žádného režimu, ba naopak každému režimu pomáhá, každému poctivě platí daně, proto ho má tolik lidí rádo! ()

MM_Ramone

V posledných rokoch sa z Karla Gotta stal podivný, starý páprda. Niet sa čo diviť, bude to vekom. Sedemdesiat ročný spevák to už je naozaj niečo nevídané. No zdá sa, že božský Kája bude ešte aj na vlastnom pohrebe spievať. Nech, mne je to úplne jedno. Nikdy som neobdivoval tohto socialistického, normalizovaného zlatého slávika. Ani tento jeho vianočný koncert z pražskej Lucerny z roku 1992 ma nijak neoslovil, aj keď v tom čase bol Gott v omnoho lepšej forme ako je tomu dnes. ** ()

filmmovier

Překrásné. Vánoční koledy v tom nejkrásnějším podání, navíc Mistrovy největší hity a sám Karel v absolutní životní formě. A samozřejmě také zábavný jako vždy. To o Bídnících a Karlovi jsem vůbec nevěděl. Vondráčková a její česká verze I dreamed a Dream taky super. Husina ve správných momentech. Nádhera. Karel je a navždy bude Pán!!! Prostě naprosto báječný koncert. 100%. ()

duklak2

Tento záznam koncertu mám na VHS. Pamatuju si, že jsem se na to díval kolem roku 1996 s mámou. Mé hodnocení berte prosím s patřičnou rezervou. Kdyby záleželo jen a pouze na mě, tak bych přemýšlel o odpadu, protože Gotta nemám rád, jenže na druhou stranu si uvědomuju, že Karel zpívat opravdu umí. Málo z vás si to dovede představit, ale on bude vyhrávat slavíky i po smrti. ()