Upíri a lykani čelia spoločnému nepriateľovi – ľuďom, ktorí odhalili ich existenciu a snažia sa vyhubiť obe rasy. Odhalenie ľudí spôsobilo masívne hony na upírov a lykanov a ich krvavé vyvražďovanie. Zvyšok klanov sa utiahol do podzemia, kde ich ľudia čoskoro objavili. Zajali upírku Selene (Kate Beckinsale), nadlho ju uspali a hľadali protilátku na vírusy, pre ktoré upíri dokázali existovať. Selene sa však po niekoľkých rokoch náhle prebúdza a zo svojho väzenia uniká. Zisťuje, že medzičasom zomrela jej láska lykan Michael, no čo ju zarazí ešte viac, že v zajatí porodila dcéru Eve (India Eisley). Niet lepšej ochrany pre dcéru ako rozzúrená matka, ktorou sa Selene razom stáva. Svojho špeciálneho potomka musí chrániť nielen pred krvilačnými ľuďmi, ale aj pred lykanmi, ktorí do boja proti nej posielajú geneticky upraveného superlykana. (TV Markíza)

Dever

Po maratónovom zhliadnutí všetkých častí boli moje očakávania od Awakeningu viac než naplnené. Od začiatku má film kvalitný akčný priebeh s jemnou dávkou hororu, ktorý trvá počas celého diania. Ako vôbec by som sa nenahneval keby bola stopáž filmu o hodinku dlhšia ako je, to ale aj tak nemení nič na tom, že som sa náramne po celú dobu bavil. ()

PinokKio

Filmová série Underworld se tímto dílem změnila spíše v Resident Evil. Místo zombieků lykani, něco málo zdokonalování se po špitálech, ale hlavně nudná nepřehledná kamera, laciné lokace a neskutečně jednoduchý příběh. Předtím to alespoň mělo nádech nějakého fantasy, teď je to jen prostoduchá rubačka bez hlavy a paty. ()

AllShallFall

Pro mě jednoznačně nejlepší Underworld jaký vylezl. Dosazení sexy Kate Beckinsale a co více, do latexového oblečku, je obrovským lákadlem všech Underworldů. Stala se z ní výborná komiksový postava. Tento díl mi přišel nejvíce komiksový, měl nejleší finální souboj celé série a zanechal krásný otevřený konec. Já jsem byl více než spokojen. ()

verbal

Slušně nabalzamovaná čtyřicítka nasoukaná v latexu, zmutovaní vlkodlaci, zmutovaní upíři, zmutovaná holčička a zmutovaní mutanti jeden za druhým permutují v devadesáti minutách slaboduché mutantní vybíjené. Pro nás, kterým přežraný mozkožrout otráveně poklepává prsty na prázdnou dutinu lebeční, veskrze snesitelné a vy ostatní mentální mutanti si raději pusťte Turínského koně, u kterého můžete do zchytření přemýšlet, o čem vlastně byl. V závěrech se určitě vzájemně shodneme, akorát že tohle netrvalo tři hodiny a všichni ti herci se sem tam i pohli. ()

Chrustyn

Předchozí Underworld se vydal do minulosti aby se nám pokusil ukázat jak nekonečná válka mezi upíry a vlkodlaky začala a nejnovější díl se opět vrací do přítomnosti aby přišel s novým důvodem proč má hlavní hrdinka likvidovat své chlupaté nepřátelé. Příběh je opět nicotný a ničím zajímavý a bohužel ani v oblasti akce a trikových sekvencí nemá film co nabídnout. Akce je sice dostatek ale k čemu to je, kdy je fádní a trikově velice slabá. Koukatelné ale po všech směrech průměrné. ()

• Natáčení probíhalo především ve Vancouveru a jeho okolí. (Fildas)
  • První díl série Underworld, který se neodehrává v Evropě, ale v Americe. (korbitch22)
  • První díl ze série, který byl natočen ve 3D. (LEGACY)

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (viac)