MTV Live: Oasis Live from Wembley

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2008, 90 min

Záznam koncertu kapely Oasis z 16. října 2008 přenášený televizní stanicí MTV a následně vydaný na DVD.

Setlist:

1. Fuckin' In the Bushes (intro)
2. Rock'N'Roll Star
16. Wonderwall
17. Supersonic
18. Don't Look Back In Anger
19. Falling Down
20. Champagne Supernova (vaja)

mad_ness

Koncerty Oasis zámerne nekomentujem, pretože neviem, či by som dokázala vierohodne slovami vyňadriť, čo pre mňa táto kapela znamená. Tuto ale musím poukázať na Chrisa Sharrocka, ktorý je génius a toto vystúpenie vo Wembley patrí k tým najštýlovejším pred rozpadom. (možno je to aj tou Liamovou šatkou) ()

vaja

Oasis, nebo spíš bratři Gallagherové, nemuseli nikdy chodit pro sebevědomí daleko. Dokazují to jak jejich výroky, rozhovory, tak právě koncerty. Je fakt, že hoši jsou po téměř dvacetileté kariéře perfektně sehraní, nicméně Liam si stále neláme hlavu s přípravou hlasu před vystoupením. A taky podle toho zní první písničky. Přestože měli zrovna vydanou desku Dig Out Your Soul, bylo by trestuhodné, kdyby nezahráli i starší klasiku, která u mě pořád funguje skvěle. Ale téměř nulová komunikace s publikem, dojem: "Rychle to tu přebrnkat, a pak honem domů", společně s žádnou show mě přinutily ohodnotit záznam koncertu čtyřma hvězdama, a to ještě s odřenýma ušima. ()

hulinsky

zrovna tenhle koncert jsem mel tu cest zazit na vlastni kuzi, jeste ted se pri vzpomince tresu.. videt Liama s tamburinou a spokojene umrit..MAD FER IT. ()

AngelG

Teď trochu odbočím, ale člověk co se dobrovolně dívá na koncerty Oasis a pak je všude hodnotí jako odpad!.. asi nebude duševně v pořádku anebo se opravdu nudí a chce nas*rat.. :) Každopádně, mě by nikdo nedonutil je nesnášet, i kdyby mi vyhrožoval mojí smrtí.. Liam a Noel jsou pro mě prostě citová a proto celoživotní záležitost..!! ()

tomlanda

Většina dobrých koncertových kapel ohromuje scénářem, choreografií. To Oasis mít nemohli, neboť měli Liama Gallaghera. Velkou show však nepotřebovali, jelikož měli Noela Gallaghera. Tato dost možná nejsebevědomější dvojice moderní britské muziky na svém jednom z posledních velkých koncertů ukazuje, proč se stali především za kanálem La Manche tak populární. Z cele kapely totiž třímá neuvěřitelné charisma, které se stupňuje od prvních tónů až po závěrečné sólo Champagne Supernova. Hudebně již o absolutní skvost nejde, Liam Gallagher již dávno přišel o svůj typický frackovitý hlas, občas je slyšet ujetá nota, Noel působí znuděně, ale stačí jakýkoliv režijní záběr do hlediště na fanatické publikum a je vám jasné, že kvůli takovýmto vystoupením stojí za to navštěvovat koncerty. "We're not arrogant, we just believe we're the best band in the world." - Noel Gallagher Ke zhlédnutí zde - https://www.youtube.com/watch?v=lT6kVTqjFDE ()