82. Annual Academy Awards

USA, 2010, 210 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Alec Baldwin, Steve Martin, Quentin Tarantino, Pedro Almodóvar, Taylor Lautner, Kathryn Bigelow, James Cameron, Miley Cyrus, Kate Winslet, Ben Stiller (viac)

Přímý přenos 82. ročníku udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2009 mohou diváci HBO sledovat v pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 22 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po dvaaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2009. Tím okamžikem bude pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 22 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiálny text distribútora)

Z nakrúcania 2

KlárkaS

Hodnocení show je jedna věc a výsledky druhá. Američani ví, jak udělat show, jsou bezprostřední, vtipní a umí improvizovat aniž by to bylo trapné, Baldwin s Martinem byli skvělí, vtípky Stillera nebo Barneyho z HIMYM byly super, ale porota akademie jsou s prominutím idioti, tohle už není filmové ocenění (měla by imho převažovat víc forma, ale obsah rozhodně není opomenutlený!), ale tohle se změnilo na rozdávání politicky korektních cen. Nechci se zastávat Avataru, ale je mi líto mistra Camerona, protože tohle bylo viditelně něco jako výsměch jeho osobě a Avatar je minimálně po technické stránce naprosto dokonalý, tak proč putovaly všechny technické Oscary do rukou nějaký ženský? Oh pardon, je vlastně mezinárodní den žen. Dobře to vystihla v svém proslovu Sandra Bullock. Tu cenu získala ne za to, jak to zahrála, ale za to, co její reálná představitelka udělala s oním americkým snem. ()

Shakers

No tak poviem vám ,že som s toho pekne nasraný.Ako do pekla mohol vyhrať The Hurt Locker?Ved ta téma je už sto krát ohraná (čo je v podstate aj Avatar, ale ten bol zaujímavý spracovaním.A THL a tým nie).No skrátka ma nasrali.Aspoň ,že Mauro Fiore dostal sošku za kameru, ktorá je podľa mňa zaslúžená. 55% - 3* ()

a.kopecka

Hugh Jackman nasadil laťku uvádění Oscarů opravdu vysoko a Alec Baldwin se Stevem Martinem se mu, i přes skvělou scénu s Paranormal Activity a pár vtipů (zvláštní, že si ani na jeden nevzpomenu...hmm...) zdaleka nevyrovnaly. A proslovy u hereckých nominací by mohly být opravdu kratší - chápu, že je hezký slyšet jak jste úžasný, jak jste tak strašně "kind, amazing a wonderful", ale slyšet to pětkrát za sebou akorát se zaměněnými jmény herců / hereček? No... ()

bouncer

Velice slušně provedená ceremonie předávání Oscarů, jedna z těch lepších, které jsem viděl. Ta správná kombinace stylu, humoru, noblesy, pompeznósti, emocí a hlavně nadčasové úrovně. Steve Martin a Alec Baldwin i přes mé obavy výteční a vtipní ve správný moment (Polívka s Liškou by si měli sednout na prdel a učit se). Možná trochu chybělo něco odvážnějšího, více nekorektního humoru, ale zase na druhou stranu to bylo předání cen s grácií Hollywoodu vlastní. Byl to zážitek i přes to, že Akademie rozdala ceny převážně filmům, které mě neoslovily. ()

Hal_Moore

Přenos byl dokonce ještě lepší, než ten loňský s Hugh Jackmanem (až na úvodní hudební číslo Neila Patricka Harrise). Vtipkovalo se o sto šest a veteráni Martin s Baldwinem všem ukázali, že prostě do komediální špičky patří. Neuvěřitelně jsem se nasmál u parodie na Paranormal Activity, při výstupech samotného Martina (I wrote that speech for him) i samotného Baldwina (oční souboje s Clooneym). Výsledky mě překvapily jen jednou (nejlepší cizojazyčný film) a nekorunovaným králem večera (vyjma moderátorů) se opět stal Ben Stiller. Oskarové ceremoniály se stále zlepšují a to je dobře. ()

• Exmanželka Jamesa Camerona Kathryn Bigalow sa stala prvou ženou v dejinách Oscarov ocenenou v kategórii Najlepšia réžia. (Hystory)
  • Z programu vylúčili oceňovanie za celoživotné dielo. Tento slávnostný akt sa bude vždy konať v rámci večierka niekoľko mesiacov pred udeľovaním Oscarov. (Hystory)
  • Slávnostné podujatie si pozrelo 41,3 milióna divákov. (Hystory)