Charismatický mladý kněz John každý den pomáhá dospívajícím. Jeho účinnou metodou práce pastora je jeho blízkost k prostředí drogově závislých. John je pověřen cestou do Říma, ale to ho oddělí od jeho věřících a zabrání mu nadále pomáhat mladým lidem. Chce bojovat o své místo. Život ale dramaticky změní všechny jeho plány. V nemocnici John zjistí, že je HIV pozitivní. Mladý kněz se nyní musí vydat na cestu, na jejímž konci však může najít i naději. (Raketka29)

DJ Kritik

Temer neznámy film, ktorý stojí zato vidieť. Poliaci nám opäť ukazujú skutočnú tvár života. Film, ktorý je o kňazovi a pritom trpí HIV je v naších končinách nemožné čo i len spomenúť. A tu sú v príbehu rozohrané i iné chúlostivé témy - nahota, drogy, farizejstvo. Jednoducho temer reálny pohľah na svet. A to som odporca ideologických filmov. Ale tento má hlboké myšlienky. Príbeh v ktorom je to ako na hojdačke raz hore inokedy dolu a hneď na to ešte nižšie . A to všetko len preto, že človek nájde silu, alebo niekoho, kto ho aspoň trochu potlačí. A pieseň "Kto nikdy nežil", má príjemnú melódiu. ()

jhrasko

Silný príbeh postavený na jednoduchom princípe akceptovania Božej vôle. Je striedmo odinterpretovaný, nekladie zbytočné otázky, neponúka jednoznačné odpovede. Nesedí mu akurát línia s "popovým idolom", pretože jeho predstaviteľovi (na rozdiel od Zebrowskeho) i opakovane použitému songu chýba akákoľvek charizma (ja som teda nenašiel). ()