Ve viktoriánském sídle na okraji Gloomsville žije Ruby Gloomová. Někdo by se mohl bát temného sklepení, podivných sousedů či stvoření žijících ve skříni, ale Ruby je jiná. S těmito zvláštními a občas strašidelnými tvory se skamarádila, nedbaje na jejich neobvyklý zevnějšek. A jak Ruby říká: "Vždycky se dívej na světlou stránku, pokud samozřejmě tvá světlá stránka není temná, což je taky v pořádku!" Perfektní den pro Ruby je pochmurný, naplněný kreativitou a dobrodružstvími s jejími pozoruhodnými přáteli. (Secretus)

hellstruck

Sakra, s touhle červenovlasou (gothic) slečnou jsem mívala tašku přes rameno a ani jsem netušila, že existuje nějaký seriál. To musím dohnat :-) ()

Carol Pifková

Zatiaľ ponechávam 4 hviezdičky uvidíme či na konci prvej série to nezmením...po viacerých častiach budem môcť zo seba vyžmýkať duchaplnejší komentár. ()

Bukk

Milovaná Ruby je neuvěřitelně charakterově propracovaným seriálem. Zrovna nedávno jsem si na ni znova vzpomněla a dala si to celé. Možná ještě někde mám vytištěné papíry se všema postavama a poznámkama...Skull boy je ten talentovaný a sympaťák až na půdu, Ruby to vede a spojuje Gloomsville a jeho obyvatele. Poe je inteligent a nešika. Se zbytkem podivínů je lepší se seznámit osobně. Hodně štěstí! (I <3 Misery) ()