Klidná a mírumilovná komunita ležící v Kanadském Domíniu je rozrušena příjezdem zraněného a zapáchajícího amerického kovboje, známého jako Montana Kid, který je hledán pro údajnou vraždu sedmi mužů. Později se vesnice dozvídá, že jeho pravé jméno zní Sean Rafferty a že nezabil sedm můžu, ale rovnou jedenáct. Situace se zhorší poté, co Sean nastoupí do místní milice. Hledán armádním lovcem odměn, který je již na jeho stopě, vyzývá místního neozbrojeného kováře, Jacka Smithe, na souboj ve stylu Divokého západu. (Luteka)

warrenur

Velmi prijemne westernove prekvapenie. Jednoduche, vtipne, nenudi, naopak budi usmev. Naviac vo filme preluduje nevtierava country muzicka a farmarka Sienna s ucitelkou (Laurou Bertram) potesia oko, takisto ako pekna priroda. Postavy si rychlo oblubite a pri vtipnych poznamkach sa vam krutia pery do usmevu. Kazdopadne ma toto jednoduche dielko zastihlo v dobrej nalade a nelutujem, ze som po nom siahol. V cislach asi 63. ()

noriaki

V dobách kdy lidé na západ od Mississippi zavrhli hygienu, spory řešili soubojem v pravé poledne a plivání na ulici bylo znakem slušného vychování, byli Kanaďané spořádanými občany Britského impéria. Neozbrojení, slušní a vždy ochotní pomoci neznámému cizinci. V tamních saloonech se člověk domluvil francouzsky a místo whisky dostal šálek výtečného skotského čaje. Do této noční můry zavítal proslulý americký pistolník Montana Kid, jedenáct zabitých a dvanáctý v plánu. V patách má bandu hrdlořezů, je věčně na cestě a nezamýšlí se zdržet dlouho. Osud tomu však chtěl že musí zůstat dokud nesežene pistoli pro svého protivníka, kterého hodlá zastřelit v duelu. Z tohoto netradičního námětu režisér vyprodukoval milou a úsměvnou komedii, při které se nedají čekat salvy smíchu, ale dobrá nálada a věčný úsměv ano. Všechny postavy jsou výborně napsané a zahrané, třešničkou na dortu je překrásná (o tom nehodlám diskutovat) a sympatická (o tom taky ne) Sienna Guillory. Gunless je nenáročná a odpočinková westernová komedie a pro mě velmi příjemné překvapení. ()

MartinezZ

5.10.2010 ~ Obávaný Montana Kid, jeden ze tří největších amerických pistolníků, se díky pokaženému pokusu o popravu dostává na pokraji svých sil do malého mírumilovného kanadského městečka uprostřed liduprázdné prérie. Příjezd tohoto vyvržence pekla do takto klidného prostředí ovlivní všechny, těch několik obyvatel i samotného Shawna, tedy Montana Kida. ~ Přivítání je pro Montanu Kida více než přátelské, náboje do zbraně dostane na dluh, v baru je mu nabízen zdarma čaj a místní kovář se jme ošetřit a okovat zbídačeného koně. Vyslouží si za to výzvu k souboji, protože podle Montany Kida koně ukradl a navíc ho trápí. Montana Kid je vůbec takový tvrďák, že by z něj už ani strouhanka nebyla. Problémem je, že Jack, kovář, nemá žádnou zbraň, se kterou by mohl výzvu přijmout a tak je Montana Kid nucen mu nějakou sehnat. Jedinou v okolí má místní mladá vdova, ta je ale v tak katastrofálním stavu (zbraň, ne vdova), že bude třeba poněkud delší opravy. Protislužbou za výdej staré zbraně ale bude pomoc při stavbě větrného mlýna. A to také nějaký čas zabere. Montana Kid, ze kterého se záhy vyklube normální Shawn, tak bude v místním pidi městečku nucen zůstat poněkud déle, než si původně myslel. Podaří se mu tak více sblížit s jejími obyvateli (a s některými 'nečekaně' ještě více) a rozjímat tak i nad svou minulostí. Ta ale nespí a má v plánu ho zanedlouho znovu dostihnout... ~ Taková odpočinková kanadská pitomůstka. Ony vůbec kanadské filmy jsou žánrem trochu sami o sobě a tady se to jen a jen potvrzuje. Hrubý Američan narazí na vlídné, milé a mírumilovné Kanaďany, kteří jsou vždy ochotni pomoci a to i tahovému cvoku, co stále nelogicky prahne po souboji s kovářem. Děj naprosto očekávatelný, ale přesto se u toho mile odpočívalo, zřejmě právě proto, že nebylo nutné nijak zvlášť myslet, počítat mrtvoly, délku střev či hektolitry krve. Toho se tu nedočkáte, jen přeměny Shawna v opravdového Kanaďana, co věší svou minulost na háček. Mimochodem, Shawna tu znovu hraje "kanadský klaďas" Paul Gross, známý to Kanadský jízdní policista ze Směru jih či odvážného vojína z Bitvy o Passchendaele. Nějak mi k němu neseděl ten hluboký hlas, ten snad nemůže být jeho :D ()

kingik

Tenkrát na Severu.Tohle přirovnání se k tomuto filmu hodí , protože se netradičně odehrává v kanadských končinách a tím jeho vyjímečnost prakticky končí. Do kanadského zapadákova zavítá hledaný americký pistolník a desperát známý jako Montana Kid (Paul Gross), který se zpočátku chová ke svému okolí nepřátelsky, ale v hrudi mu bije dobré srdce a v hlavě mu kvete myšlenka, že se musí změnit a přestat zabíjet. Výsledkem tohoto prozření je, že sice vyzve místního dobráckého kováře hromotluka (Tyler Mane) na pistolnický souboj, ale nakonec ho nezabije, začne si s pohlednou vdovou (Sienna Guillory) a vyřídí si účty s lovci odměn, kteří mu jdou léta vytrvale po krku. Jenže musím konstatovat, že je to všechno utahaná nuda, protože ve scénáři se pozapomnělo na nezbytné přestřelky, honičky na koních a dynamický děj tolik charakteristický pro tento žánr. První hodinu se skutečně skoro nic nestane a jedna přestřelka v závěru výborný film nedělá. Na druhé straně Paul Gross coby hodný desperát nějaké to charisma má, Sienna Guillory sem perfektně pasuje a kamera často vykouzlí nějaký ten romantický záběr na malebnou krajinu jako z pohlednice. Jen kdyby se přidalo více akčního děje tak to mohlo být mnohem lepší. ()

playboxguest

Naprostá zbytečnost jak v žánru westernu, tak v žánru komedie. Herci bez špetky charismatu ( vyjímkou je opravdu jen často zmiňovaná Sienna Guillory), naprosto nesympatický hlavní hrdina, děj velice často nudný a ještě častěji předvídatelný. Vyložený odpad to není, ale průměru také nedosahuje. Z žánru komediálních westernů, které mám shlédnuté, pro mě stále vyčnívá jen jedinný - Málem hrdinové s Matthewem Perrym, který na rozdíl od Gunless nepostrádal vtip. ()