Děs za zdí

• Česko Oko dítěte (festivalový názov) (viac)

Režisérská dvojice Danny a Oxide Pangovi jsou i u nás známí vynikajícím hororem Oko (2002), v němž kombinovali originální zápletku s typickými motivy asijských hororů. V případě jejich prvního 3D snímku využívají všechny tradiční motivy žánru od podivného místa, přes postupné odhalování nadpřirozena, až po tradiční „duchařské“ rekvizity. Skupina teenagerů kvůli nepokojům v Thajsku neodletí do Hong Kongu, ale provizorně se ubytuje v místním hotelu. Zanedlouho však někteří z nich zmizí a Rannie společně s kamarádkami odhalují temnou pravdu. (Febiofest)

Omnibus

Thajka v láku naložená, v boudě Goro vrčí, povila ho mrtvá žena, divák hrůzou chrčí.“ Objednat si v thajském bistru Hot dog a očekávat v rohlíku párek vepřový, tomu říkám optimismus. Dtto v thajském hotelu U Supa hledat ve skříni ramínka, zkoušet spočítat štěnice a vyhlížet zajímavý horor. OKÉNKO HOSTELU: [][] Firma: Pang&Pang, s.r.o. [] Kamerový systém: 3x Oko, nefunkční. [] Recepční: Omnibus a jeho čtyřnohý pomocník, Goro, lidský pes[] Kuchař: chromý maniak Chuen, dělající psí kusy. Doslova. [] Pokojová služba: tři sirotci, raťafák Žlutý Azor a jeden duch ducha mdlého, s kompulsivně obsedantní poruchou imrvére šoupat židlemi. [][] Vrže to, ale jen slabě. Goro leze po podlaze a místo aby nás strašil, sám kňučí strachy a diváci se sice bojí, ale jen o pejsánka Azora, kterého půl filmu dusí v náručí hysterka Rainie. Casting: Hledáme 5 mladých Thajek s dlouhými černými vlasy, ideálně paterčata. To aby měl divák v postavách co největší bordel. ()

ricci.s

Tak tvorcovia slávnych hororov The Eye a Re-cycle nám opäť predviedli svoj talent a opäť sršia originalitou. Tentokrát tu máme okrem dlhovlasého ducha ešte jednu, o niečo zaujímavejšiu príšerku. V prvej polovici sa toho veľa neudialo, ale bolo tam niekoľko vydarených ľakačiek a pekných efektov, ktoré nenápadne predpovedali, že sa fakt máme na čo tešiť. A je to naozaj tak. Čím viac sa horor blížil k svojmu koncu, tým to bolo napínavejšie. Taktiež som spokojný, že myšlienka "temného" sveta z môjho obľúbeného Re-cycle ostala zachovaná aj tu. Odporúčam, užil som si :) ()

Karamanlis

Bratia Oxide a Danny Pangovci nechávajú postavy zo svojich hororov s obľubou blúdiť po desivých imaginárnych svetoch či dimenziách, mne sa však zdá, že aj oni dvaja sa na svojej filmárskej ceste zamotali kdesi v bludnom kruhu neinvenčnosti, viackrát použitých nápadov a otrepaných postupov či trikov. Je zrejmé, že títo dva hongkongskí maníci už majú svoje najlepšie režísérske roky za sebou a sotva sa už od nich dočkáme niečoho výnimočného. Child's Eye tiež balansuje iba niekde na hranici priemernosti, vďaka scénam so psohlavcom to však u mňa aspoň na tri hviezdy tesne vydalo. ()

Campbell

A bratři Pangové opět ukazují že mají kvalitní scénář a že umí udělat atmosféru ale prostě neumí celej film udržet. Ze začátku jsem byl celej natěšenej že se budu po dlouhé době bát, ale prd. Až na tu atmosféru se tu nění čeho bát. Ani scéna kdy duch 5x něco řekne a pak se rozeběhne na ženskou nezapůsobila, byla už okoukaná z jejich filmu Oko. A to byla asi jediná scéna která mohla vystrašit. Atmosféra působila celkem dobře ale prostě jí to kazilo mnoho věcí, jako strašně ukřičený herci. Konec byl celkem zajímavej a monstrum mezi dítětem a psem vypadal dobře, ale na to si musíme počkat těch 90 minut. Upřímě už nevěřím že Pangové udělají aspoň průměrný horor. ()

2-Xtreme

Kde sú tie časy keď som bratov Pangovcov považoval za jedných z najlepších v tom čo robia? Pri spomienke na ich dokonalú a pre mňa najoriginálnejšiu a najstrašidelnejšiu ducharčinu The Eye mi aj teraz naskakujú zimomriavky. Dokonca aj pokračovanie oka srší originalitou a kvalita je tiež vysoká, lenže to bolo pred pár rokmi... teraz je to iné. Z Pangovcou sa stali obyčajný rutinéri a keď netočia remake vlastného filmu s Nicolasom Cageom, tak kujú veci akým je aj The Child's Eye in 3D. Na začiatok musím pochváliť to, že ich film má opäť originálny nápad, ale aj ten je okorenený veľkým množstvom klasického klišé, ktoré vidieť v každej priemernej ducharčine. Tu zrejme niekto zaspal dobu, pretože biele(či inak sfarbené) a dlhovlasé postavy leteli asi tak pred piatimi rokmi a teraz už nikoho nezaujímajú. Danny a Oxide si zrejme mysleli, že s tým môžu uspieť, keď budú diváci všetko vidieť v tretom rozmere... fail. Ďalšie voľne pokračovanie skvelého filmu je žiaľ úplne zbytočné, nudné, a záverečné vysvetľovanie vôbec nefunguje a snaha o napodobnenie tzv. iného sveta z Re-cycle doslova a do písmena bolí. Film sa snažil len zviesť na mene slávnej jednotky a keby tak nerobil, ani by som o film nezakopol, pretože už z traileru bolo cítiť, že to nedopadne dobre. ()