Tajemná a neznámá podzemní Praha

Josef Harvan

Scenár:

Václav Cílek

Václav Cílek

Jedná se doprovodné DVD ke stejnojmenné knize. Stopáž je 83 minut a dokument má tyto části: Jak se žije v kanálech, Národ bez hlav, Podzemní Čechy. Dokument připravil a provází jím Václav Cílek. (sator)

Marze

V některých štolách jsem jako teenager byl a nedávno jsem si koupil Cílkovu knížku o podzemích v Praze a okolí. Cílek je v dokumentu kouzelně mladý. ()

Nettrass

Jak už píše mudvayner, dalo by se tam doplnit dost věcí, kryty civilní obrany, zvláště ty co jsou součástí starších tras metra. Je tam ukrytá i celá podzemní nemocnice. Kryty papalášů v oblasti Pražského hradu a Strakovy akademie, štoly v oblasti Malé a velké Ameriky a Mexika, co se táhnou až k hranicím Prahy. Podzemí by také určitě neuškodilo přidat trochu víc tajemna, úplně by stačily kilometry propojených sklepů a chodeb v oblasti Starého města. Nicméně je vidět neuvěřitelný technologický pokrok při pracích v podzemí. Dříve se tunelovala pouze zemina či skála dnes je vidět na příkladu tunelu Blanka, že se dá tunelovat i vlastní tunel...A taky se mohl Cílek trochu lépe obléknout, když už je v té, ehm.., televízi:-). ()

zette

Celkem vycerpavajici celovecerni dokument o prazskem podzemnim svete, ktery vetsine obyvatel zustane navzdy utajen. Misty mozna az moc schematicke, ale dobre. ()

blitzer

Zajímavý a informacemi nabitý pořad o podzemí Prahy. Z něj znám vlastně jenom metro a silniční tunely, ale rozsáhlé sítě kolektorů, kterými vedou kabely a potrubí, důmyslný systém kanalizace, jeskynní komplexy s podzemní vodou, bývalé říšské podzemní továrny, prostorné několikapatrové sklepy historických domů a mnoho dalšího vytváří v podstatě druhé město pod městem. ()