Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

Flego

Naturalisticky zobrazené Danteho peklo, kde tečú potoky krvi a lietajú rozpárané telá... Nejde však o samoúčelné násilie, skôr o nastavenie zrkadla človeku ako takému s jeho nespočetnými hriechmi, ktoré si už vonkoncom ani neuvedomuje. Film je rozdelený do kapitol : prvá je Príchod, a potom deviatich kruhov pekla až po to najhoršie : Predpeklie, Chtíč, Obžerstvo, Chamtivosť, Hnev, Mesto večného ohňa, Násilie, Podvody a Zrada. A práve tieto kruhy pekla sú symbolickým obrazom ľudského života od prvotného hriechu až po spasenie. Túto tortúru musí podstúpiť mladý Dante so svojim sprievodcom básnikom Virgilom ( Vergilius ), aby zachránil svoju lásku Beatrice zo spárov samotného Lucifera. V najdrsnejšom animáku treba bezpochyby oceniť nápaditosť vo vyobrazení pekla. ()

otík

Sakramentsky drsné a krvavé anime, které vypráví příběh křižáckého rytíře Danteho, jež zradí na svých cestách svou milou Beatrici a vydává se do pekla zachránit alespoň její duši. Během cesty poznává své hříchy, stejně jako všech svých blízkých. Velmi zajímavě jsou ve filmu zachyceny úrovně pekla, zobrazení pekla trochu (ale daleko drsněji) připomíná krásný film Jak přicházejí sny s Robinem Williamsem. Animace je ve stylu japonských animáků, na roztomilé pixarovské postavičky zapomeňte. Krev stříká téměř s každým střihem, hlavy létají kolem a smyslných žen si také užijeme. Ano, chvílemi to nudí (je to vlastně stále to samé), chvílemi naopak strhne. Rozhodně zajímavá varianta noční dvd projekce. Hudba: Christopher Tin ()

Doudis19

Do ultimátní kreslené řežby tomu chybí dost. Údernější hudba, trocha více přehlednosti v akčních scénách, i rozhodnější konec. A přitom nakročeno bylo slušně. Výborný hlavní (anti)hrdina utíná nekompromisně hlavy, všem co se připletou do cesty, každý z devíti kruhů pekla je výtvarně zobrazen parádně a rozmanitost postav i stvůr nezná mezí. I když mangu moc nemusím, u této krvavé cesty za očištěním duše svojí i své milé jsem se nenudil. ()

dr.fish

Na animované filmy moc nečučím, tohle jsem si dal. Nebylo to špatné, život mi to nezměnilo, nic nového jsem se nedozvěděl. Takže jsem se trochu podíval na peklo, vadil mi neustálý řev Danteho a příšerně velký prsa Beatrice, která vypadá jak Pamela Anderson a ne jemná dívka. Jinak vcelku slušná podívaná. Konec byl jaksi rychlý a zmatený, ale za vidění to stálo. 70% ()

TomX2

Dante's Inferno je nápaditý a zaujímavý film s pekným vizuálom, dobrým príbehom a námetom, ktorý má veľa čo ponúknuť. Pochopiteľne však nie je žiadnym majstrovským dielom, za čo môže pokrytecký, nesympatický a nie veľmi znesiteľný hl. hrdina a k mojej maličkosti aj celkom jednoduché a nie veľmi filozofické a rozsiahlé dialógy. ()

• Jako předloha pro film sloužila kniha "Božská komedie" od italského básníka Danta Alighieriho, přesněji část knihy s názvem "Peklo", která vznikla v letech 1307–1308. Stejně jako ve filmu je i v knize hlavní postavou sám autor Dante. (Hannibal92)
  • Jak to bylo doopravdy?
    ○ Dante, celým jménem Durante degli Alighieri, se nemohl potkat s králem Richardem I. Lví srdce a zúčastnit třetí křížové výpravy, jelikož skončila 73 let před tím, než se vůbec narodil. Ale jeho prapraděd, rytíř Cacciaguida degli Elisei, bojoval za křižáky ve druhé výpravě a pravděpodobně padl ve vzdálené Svaté zemi.
    ○ Dante, jako dítě zasnoubený se stejně starou Gemmou Donati z ghibellinské aristokracie, měl několik synů a jednu líbeznou dceru jmenující se Antonia, která se po přijetí do kláštera přejmenovala na Beatrice. Dantova drahá, fascinující Beatrice di Folco Portinari, byla pouhý rok vdaná za bohatého bankéře jménem Simone de' Bardi a pak skonala při nelehkém porodu již ve svých 24 letech. (ČSFD)
  • Když Dante a jeho průvodce Virgil postupují pekelnými kruhy, tak se pokaždé změní jejich vzhled. (Sejhamiik)