V hudebním archivu brněnského studia se zachoval hudebně zábavný pořad pro silvestrovské veselí Námořnický karneval složený ze směsí námořnických a vodáckých písní Velkopopovickej kozlovky. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"A naše maminka povidá: To je náš Laďa !!" ;) Pro Námořnický karneval platí vlastně totéž co pro ten Myslivecký, jen s tím rozdílem, že zde už ty nekonečné hudební pasáže jednoho přímo iritují.. Náš Laďa naprosto skvostný i své pokročilé nemoci navzdory, stejně jako Václav Štekl, jehož imitace Menšíka mě však dodnes dokonale fascinuje.. ()

Rodriguez

Vladimír Menšík i tentokrát bavil diváky. Bohužel je na něm vidět působení jeho nešvarů a tak se Námořnický karneval nestal tak vtipným, jak by asi sám chtěl. 40% ()

otík

Další zcela typický hudebně-zábavný pořad s Menšíkem jako bavičem a písněmi na námořnické téma. Vystupují zde téměř stejné osoby jako v Mysliveckém bále + pár nových umělců jako Mládek či Éda Hrubeš. Pořad opět stojí na umění Vladimíra Menšíka. Ten tento klasický pořad povyšuje nad průměr. Za zmínku ještě stojí umění Václav Štekla imitovat Menšíka. Oficiální text: Směs námořnických a vodáckých písní doplněná humorem V. Menšíka, J. Přichystala, V. Štekla a I. Mládka (1985). Režie R. Tesáček V hudebním archivu brněnského studia se zachoval hudebně zábavný pořad pro silvestrovské veselí Námořnický karneval složený ze směsí námořnických a vodáckých písní, doplněný tancem a humorem V. Menšíka, I. Mládka, V. Štekla, J. Přichystala a J. Jurky. Zpívají E. Veškrnová, Z. Štruncová, I. Mládek, K. Zelníček, B. Frídl, J. Přichystal, E. Pardus, K. Mišurec, J. Veselá a další. Hraje Velkopopovická kozlovka. Připravili G. Oplustil, J. Sedlák a V. Menšík. Námořnický bál, Moře, to není Tálinskej rybník, Lovili rybáři, Co je to za děvčátko, Třese se to, třese, Kluci, hledám kapitána, Krásná Isabel, Ve strážním koši, Houpavá, Restaurace u přívozu, Znám jednu hospodu, Hospůdko, hospůdko malá, Loď, ahoj, Není kapitán jako kapitán, Jackova píseň, Kapitáne, kapitáne, Brno je zlatá loď, Žlutá ponorka, Svítá nad velkou louží, Split, Děti z Pirea, Seňorito, Kéž se mi vrátíš, námořníčku, Byla jedna holčička, Hola hej, Pode mlejnem, Vždyť je léto, Až pozdě ráno půjdem spát, Námořnický bál, Co s načatým večerem, Kapitáne, kam s tou lodí?, Jez, Všechno na světě přejde, Pivo už není, Whisky, to je moje gusto, Prosím, neodcházej, Tuhle rundu platím já. ()

Bohemák

Ten strojený smích okolo předznamenal příchod sitcomů na naše území. Hodně nemocný Menšík působí dost unaveně a o tu hudbu bych snad vůbec nezmiňoval. ()

ostravak30

Rudolf Tesáček se na tyto typy pořadů soustředil, když si prohlídneme výčet jeho tvorby. Námořnický karneval bohužel není moc dlouhý a sám Vladimír Menšík, už viditelně hodně nemocný, v něm vystoupil jen jednou. Mimo něj zazní vtipy, na tehdejší dobu docela povedené a odvážné a celá řada krásných písní. Dnes už se takové pořady nevyrábějí, což je škoda. Na druhé straně si lidé potřebovali alespoň v televizní zábavě oddechnout od složitosti doby a tyhle pořady jim to rozhodně umožnily. ()