Měsíc po premiéře svého filmu AVATAR vypustil James Cameron do světa dokument, který, nejen fanouškům, přibližuje složitý proces natáčení. V několika kapitolách můžeme například vidět převádění hereckých pohybů do počítače skrz motion-capture, tvorbu speciálních efektů, trénink a choreografii soubojů, skládání hudby, nebo vymýšlení pandorského jazyka. Vznik snímku AVATAR byl možný jen s tou nejmodernější technikou. (Davies182)

TheDarKnig

skvely dokument, uplne uchvacujici, az po nem sem si naplno uvedomil, jaky je Jim genius. A musel sem samozrejme hned potom jit znovu do kina. Opravdu neskutecne lakadlo a pekna past na akademiky. Protoze pokud po tomhle nedaj Cameronovi oscara, tak se na tuhle filmovou udalost uplne vykaslu.. i tak me v posledni dobe neskutecne... Ale to sem odbocil trochu na stranu a do blizke budoucnosti (o tom si muzem povidat pri jinych filmech), takze se vracim k tematu. ten zacatek, jak Jim mluvi o snovem projektu a vsechny jeho ovecky sedi ci stoji kolem neho me krasne dojal.. a pak uz se na me zacaly valit informace, informace, informace atd. Pekne vedet, kde se inspirovali, jak ve skutecnosti herci vypadali a jak Horner nahraval :-). Tresnicka na dortu a doporucuji vsem fandum. 100% ()

Mertax

Richard Taylor dělal už pro Lord of the Rings trilogii - miniatury, zbraně ad., ten zkrátka nemůže zklamat. Baví mě poslouchat, jak co dělá, proč… Bohužel on i ostatní zajímaví fachmani mluví jen pár vteřin a pak jsou umlčeni ukázkami z filmu. Tohle je spíš takové promo, ne jeden z těch skutečných dokumentů, které tak ráda sleduji na rozšířených a sběratelských dvd edicích. Avatar je technologicky natolik pozoruhodný (ty fascinující virtuální, simultánní a 3D kamery...), že tohle skromné „making of“ mě absolutně neuspokojilo. Ovšem za 22 minut se toho příliš ukázat nedá a více toho je samozřejmě na dvd a blu-rayi, takže si otevřete šrajtofle. My to chápem, Camerone:). ()

sskrblik

V podstatě v tomhle dokumentu není nic zásadního jen to, že to muselo dát neuvěřitelné práce a tím se pro mě i význam filmu výrazně zlepšil. Především vizuálně dokonalý svět Pandorry, ale i výkony herců, jež jsou velmi dobrým způsobem zpracováný do počítačové podoby. Taktéž je vlastně Avatar první velký film ve 3D, čímž si zaslouží pozornost. Myslím, že za pořádný kus práce by si film zasloužil nejednoho Oskara. Navíc je pro všechny věkové kategorie. ()

mart93

Tohle je dobré vidět! O to víc začnete vnímat Avatar jako velmi vyjímečné dílo.. Uvědomíte si co za práci stálo za tím, převyprávět vám příběh a dostat vás i pomocí 3D technologie do uvěřitelného světa Pandory. Poznáte co za skvost vymikající se z řady ostatních filmů vznikl. Mě utvrdil v mém váhání jestli jsem dát 5 hvězd bylo adekvátní. Nyní cítím že je pro mě čest moci vyjádřit hodnocením respekt nad prací každého jednoho člověka, podílejícím se na filmu. Ovšem vždy se dá něco vytknout ale je to vždy nutné, není lepší nechat se vtáhnout do filmu a nechat se 3 hodiny unášet?? Přírozeně jako vše člověkem stvořené nebude všem po chuti. :) Doporučuju se na to nedívat před sledováním filmu!.. a nebo brzo po něm. Dát si zkrátka odstup. Proč? Pokud jste člověk co si chce jako dítě v zájmu prohloubení zážitku udržet iluzi, že to co ho chytlo v kině za srdce je tak trochu skutečnost, tohle by vám ji mohlo nabourat. Pokud vám doteď přišel Avatar jako průměrný film, tenhle dokument by vám ho mohl ve vašich očích vyzdvyhnout o level až dva výš. Pokud ne, ptám se vás, když umíte ohrnovat nos nad prací ostatních, umíte něco vy? Nemyslím to zle, ale bez urážky pindat umí každý :) ()

freEDelL

Po první projekci Avavtaru jsem vyšel ze sálu ohromen a namlsán na další projekce, věděl jse, že u jedné nezůstane. Ale po shlédnutí tohoto dokumentu (1080p, projektor a plátno) jsem měl svou dolní čelist až na zemi. Líbilo se mi to snad více než film. Krásně ukázáno, jak si s tímto snímkem Cameron vyhrál. Je to opravdu hračička, podle mého názoru se jeho vývoj zastavil někde v 6-ti letech a teď si s filmy hraje jako šestiletý kluk se svým prvním Legem Technics. :-D Všem, co viděli Avatar tento dokument doporučuji, protože je to neskutečné. ()