Megadeth: Rude Awakening

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2002, 140 min

Dvd je živá nahrávka koncertu skupiny Megadeth.Záznam měl být púvodně natočen v Buenos Aires, ale kvúli nepokojúm se natáčelo v Arizoně. Dvd bylo vydáno 9.4.2002. Producentem byl Arthur Gorson. Sestava: Dave Mustaine - kytara a zpěv David Ellefson - basa Jimmy DeGrasso - bicí Al Pitrelli - kytara Seznam skladeb : 1.Dread And The Fugitive Mind 2.Kill The King 3.Wake Up Dead 4.In My Darkest Hour 5.Angry Again 6.She Wolf 7.Rockoning Day 8.Devil's Island 9.Train Of Consequences 10.A Tout Le Monde 11.Burning Bridges 12.Hangar 18 13.Return To Hangar 14.Hook In Mouth 15.Almost Honest 16.1000 Times Goodbye 17.Mechanix 18.Tornado Of Souls 19.Ashes In Your Mouth 20.Sweating Bullets 21.Trust 22.Symphony Of Destruction 23.Peace Sells 24.Holy Wars (Raro)

Mandalorian

Vynikající koncert. Jen zde musím napravit jednu chybku a to je seznam skladeb: 00:00 Intro + Dread and the Fugitive Mind 05:12 Wake Up Dead 08:39 In My Darkest Hour 14:10 She Wolf 22:41 Reckoning Day 27:13 Devil’s Island 32:19 Burning Bridges 37:17 Hangar 18 42:02 Return to Hangar 45:58 Hook in Mouth 50:32 1000 Times Goodbye 56:54 The Mechanix 1:01:44 Tornado of Souls 1:07:33 Ashes in Your Mouth 1:13:52 Sweating Bullets 1:18:17 Trust 1:23:20 Symphony of Destruction 1:29:44 Peace Sells 1:35:32 Holy Wars. ()

Mire

Fajn živák, ale s Nickom Menzom a Martym Friedmanom v zostave by to bola určite iná káva. Ale každopádne Megadeth servírujú dokopy 24 skladieb (z ktorých je ale päť súčasťou bonusov - to tak trochu nechápem prečo), ktoré predstavujú prierez všetkými štúdiovými albumami kapely, s jedinou výnimkou albumu "Risk" - aspoň jednu vec zaradiť mohli. Koncert je slušný, vadí mi trochu že Dave takmer vôbec nekomunikuje s publikom a takisto musím poukázať na jeho spevácky výkon, ktorý je na tomto DVD vo väčšine skladieb proste hrozný - ale pravdepodobne sa aspoň spev nepretáčal a je autentický, nie ako na DVD zo Sofie. Zvuk v stereo mixe je dobrý, ale budem si to niekedy musieť pozrieť ešte raz a hlavne viac nahlas :D Po stránke obrazu som tiež celkom spokojný, len zamrzí blbá NTSC norma a 4:3. Na disku nájdete okrem tých piatich ostatných "vystrihnutých" skladieb z koncertu aj dvanásť minútový rozhovor s členmi kapely. Pre fanúšikov Megadeth neostáva teda nič iné, len toto "drsné prebudenie" odporučiť :) ()