Já jsem tady

(festivalový názov)
  • USA I'm Here

Před ní byl život snadný, rutinní, ale prázdný. Čekání na autobus ráno do práce, čekání na autobus večer z práce, dobití potřebné energie, spánek. Pak přišla ona a jeho svět se změnil, a nebylo nic, co by pro ni nebyl ochoten udělat. (3DD!3)

honajz2

Jako jo, příběh sám o sobě je to hezký, o obětování se pro lásku, ti roboti tu nejsou bezdůvodně a udělat ten film zrovna o lásce dvou z nich byl fakt zajímavý, jenže mi tu dost věcí vadilo. Za tu půl hodinu, co ten film má, mohl vytvořit mnohem větší příběh, nemluvě o tom, že celý film se dá jednoduše odhadnout od té chvíle, kdy MOŽNÝ SPOILER robotka přijde o ruku KONEC SPOILERU. A pokud někoho ta finální pointa překvapila, tak tedy fakt nevím, jestli onen člověk někdy při sledování filmů zapl mozek. Co se toho příběhu týče, je v něm dost nelogičností a wtf věcí - SPOILERY To ti roboti si fakt nemůžou někde sehnat nebo vytvořit náhradní končetiny? Vždyť ten hlavní robot sám říkal, že má 1300 náhradních součástek, to mi neříkejte, že by se z toho ta končetina nedala dát zpátky nebo rovnou vytvořit nová. A ta robotka asi nebyl moc kvalitní, když dokázala přijít úplně o všechno. By se z toho dala udělat skvělá parodie. Každopádně, z čeho ta robotka byla? Z nějakého šrotu? KONEC SPOILERŮ A taky mi vadilo, že nám film pořádně nepředstavil svůj svět, ve kterém žijí lidé a roboti (s emocemi) pospolu. Tam šla vytvořit naprosto geniální zápletka, kdyby to natočil někdo, kdo je trošku kreativní (btw, od Spika Jonze jsem kdysi viděl jenom Maxipříšerky, a to taky nebylo z jeho hlavy - ale chci od něj vidět ještě dva filmy, třeba po čase svůj názor změním). Takhle z toho vypadl klasický romantický kýč, akorát s roboty, což je nápad sice zajímavý, ale na víc jak 3* to rozhodně nevidím. A ani mě to moc nedojalo, evidentně jsem cynické hovado. Btw, jestli tenhle film někomu připomněl Electromu od Daft Punk, tak buď Electromu neviděl nebo ji absolutně nepochopil. Ty dva filmy spolu mají společné jen to, že jsou v hlavní roli roboti, nic víc. Slabé 3* ()

decouble

U "I'm Here" mi vadilo až příliš věcí najednou...respektive tři, ale to je na třicetiminutový film hodně:-D. 1) Film postrádá jakékoliv osvětlení logiky fungování fikčního světa (čili koexistence lidí a robotů). 2) Děj je velmi chudý, protože se zaměřuje pouze na to, aby demonstroval bizzarní výjev lásky. 3) Nálada filmu je na mě kvůli užité muzice, smutným očím hlavní postavy a několika kýčovitým záběrům příliš sentimentální. ()

mcb

Tolik různorodých emocí od smutku, přes dojetí, až po radost, ve mě už dlouho nevyvolal žádný snímek. Spike Jonze se přesně trefil na to tenké místo, které jsem u jeho předchozích snímků postrádal. I'm Here je nádherná, lehká a romantická mozaika, u které musí mít na krajíčku (já osobně asi čtyřikrát :) i ti nejzarytější cynici, byť jsou hlavními hrdiny roboti, kteří "prý" nemají žádné city. Největší sílu ovšem drží dvojsmyslný konec, který je stejně trefný, tak jako bolestivý. ()

aluna

Roztomilý, originální, hořkosladce úsměvný a zároveň navýsost vážný a dojemný. A procedura, jíž se páry zavazují k doživotní společný cestě a nesobecký lásce, totiž "žádost o ruku", zde dostává další rozměr. A když onen rozměr přeroste do rozměrů megalomanských, patří lásce nejen vaše mysl, srdce a ruka, ale ovládne celý vaše tělo. Nojo, ale kdo podá prst (i kvůli tak bohulibýmu úkonu jako k nasazení prstýnku), musí hált počítat s tím, že mu urvou celou ruku... ()

easaque

díky jeho námětu a zdejšímu hodnocení jsem očekával zajímavější příběh, který bohužel sklouzl jen k vlastnímu se obětování lásce a to mě už tak neuspokojilo, proto dávám jen slabší dvě hvězdičky. Ale atmosféra byla budována dobře a provedení taky zajímavé - jen mi to ve výsledku nic nedalo a nevrátím se už k němu - asi jsem velký cynik ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

• Film je inspirovaný knihou "The Giving Tree" od Shela Silversteina. (4ward)