Varg Veum je soukromý detektiv, který se díky svému nekompromisnímu a nekonvečnímu jednání dostává do konfliktu nejen s policií. Policie může odmítat Vargovi neortodoxní metody a jeho osobní angažování při řešení jednotlivých případů, ale i vrchní inspektor musí přiznat, že Vargovo vyšetřování přináší výsledky. Varg Veum se vždy dostane tam, kam policie nemůže... Náhodné setkání soukromého detektiva Varga Veuma s bývalými spolužáky, kteří spolu hrají v hudební skupině Camp, mu způsobí nečekané komplikace. Zpěvák skupiny Jacob ho požádá, aby sledoval jeho manželku Rebeccu, zda mu není nevěrná. Veum s ní však před lety prožil románek a nyní opět propadne jejímu kouzlu. Ve městě zároveň dochází k sériovým vraždám, které jsou – jak se ukazuje – zaměřeny na rodinné příslušníky členů skupiny. Oběti jsou vždy nalezeny oběšené a oblečené do bílých šatů. Veum pomáhá inspektoru Hamremu v pátrání a snaží se zastavit vraha před tím, než dojde k dalším vraždám. (oficiálny text distribútora)

Acrobat

Nórske veci ku mne prikvitli a neznajúc nič žiadny obsah či knihu, sledujem brutálne civilné pátranie po vrahovi, ktorý až taký zlý nebude. Alebo ? V začiatku ničím pútavá a na nervy lezúca kriminálka, ktorá však postupne naberá na tempe cez uveriteľné zvraty. Výsledný efekt je výborný, a keďže pri týchto typoch filmov je menej písania dôležité, spomeňme faktory: prízemnosť, aura, prostredie, neakčnosť, resp. zbrane a iniciácia v potrebnej miere. Všetko dobré do nového roka a veľa obesencov praje Varg. (videné 09.02.2020, BDrip) ()

klukluka

Kvalitou typická (norská? ne! východoněmecká!) televizní věc, absolutně průměrná kriminálka bez jakékoliv přidané hodnoty, kriminalistova avantýra s jednou z obětí je z pohledu děje nepodstatné šidítko. Příběh funkční pouze za předpokladu, že uvěříme neochotu přiznat podíl na znásilnění mladistvé i za cenu toho, že budou zavražděny další nejbližší osoby (a tento chatrný konstrukt krát čtyři). Na takovou zbabělost s tak fatálními následky nevěřím ani zbla. ()

castor

Tuhle sérii o Vargu Veumovi, soukromém detektivovi, jsem neznal. Přilákalo mě jméno režiséra. Morten Tyldum, který perverzně absurdní Lovce hlav protknul několika krutými vsuvkami, si následně udělal i za oceánem slušné jméno (oceňovaný Kód Enigmy). I tohle očko s neortodoxními metodami udržuje divákovu pozornost, má stabilní tempo a drží si i slušné napětí. Místy přepálené, celkově lepší tři hvězdy. ()

C0r0ner

Tylduma beru za dobrého režiséra, a tak jsem chtěl vidět ještě ten poslední film od něj, který mi zůstával neznámým. No, na to, že scénář psali tři lidé, to byla dost průměrná věc, která sice pěkně uteče, ale nezanechá po sobě vlastně skoro nic. Oddělení Q je o hodně vyšší liga, na kterou se tohle nehrabe ani omylem. 55% ()

Martazoe

Ano, norské reálie se mi líbily, jenže to je asi všechno. Příběh je taková slabší noir detektivka, samozřejmě libující si v temných obrazech, jenže od začátku jsem věděla, jak to dopadne a kdo je vrah a tušila jsem i motiv jeho činu. Po shlédnutí si taky říkám, kam až jsou tvůrci schopni dojít, když se nebojí ukazovat i vraždy dětí :( ()

• Natáčení probíhalo převážně ve městě Bergen na západě Norska. (Cheeker)
  • Snímek získal nominaci na norskou cenu Amanda Award 2008 za nejlepší režii. (Roman.Ticka)