Již potřetí máme tu čest vidět pověstný dům v Amityville v akci. Prokletý dům koupí americký spisovatel John Baxter, který tady chce napsat velký román a odpočinout si od rozvodových tahanic se svou manželkou. Poté, co jejich dcera utone v jezeře u domu při nehodě na lodi, ji její matka začíná potkávat bloudící po domě. Baxter kontaktuje vyšetřovatele paranormálních jevů a ten začíná pátrat po zdroji ďábelské síly v domě. (Chatterer)

Rodriguez

Již s druhým dílem sem měl velké obavy, jak to dopadne. Vypadlo z toho neuvěřitelně výborné pokračování a není tomu tak ani u třetího dílu! Sice děj se odehrává ve "zlém" domě, ale příběh byl zase posazen trochu jinak než v předchozích filmech a proto je absolutně nevykrádá, jako většina x-stých pokračování! 80% ()

kaylin

Po zhlédnutí snímku „Amityville - Dům hrůzy“ budete mít pocit, že najednou sledujete naprosto jinou sérii. Je to hlavně v tom, že se skutečně jedná o kvalitativní úpadek. Když už měli tvůrci volnou ruku a mohli si skutečně vymyslet jakýkoli příběh, nechápu, proč sáhli po tomhle, který v sobě nemá nic hororového a ani nic dramatického. Jako celek to prostě nefunguje a je to jen klasická snaha pokračovat v rozjeté sérii, v tomhle případě skutečně za jakoukoli cenu. ()

Trevor

Podpriemerný film, aj s ohľadom na rok v ktorom vznikol. Podstatne slabšie ako iné časti a žánrovo podobné filmy z tohto obdobia.Snaha nadviazať na niečo pomerne úspešné nevyšla, niektoré scénky sú vyložene trápne. Sériu Amityville postihol podobný osud ako Exorcistu či Omen, a oveľa neskôr série Saw či Pach krve, že sa k réžii ozaj dostal každý a namiesto toho, aby niečo nové priniesol kúsok toho dobrého z prvej časti vzal. Strata času, oplatí sa pozrieť snáď iba tým, ktorý chcú vidieť všetky dostupné časti točiaace sa okolo domu v Amityville. 43% od užívateľov je zaslúžených... ()

PetrPan

Tak to hodnocení je tady trochu moc kruté. Fleischerovi se skoro tři čtvrtiny filmu dařilo udržovat vcelku slušnou atmosféru a i když se ono amityvillské zlo zde chovalo poněkud podivně, řekněme až nelogicky, dá-li se tohle o zlu vůbec říci, tak jsem až téměř do finále držel v rukou čtyři samolepky s hvězdičkami. Ale díky závěru jsem jednu nakonec zmačkal, protože ten se opravdu nepovedl a působil jako pěst na oko. Asi to bylo okouzlením 3-D hrátkámi, ve své době musely být okouzlující, ale mně se tenhle snad až trashový konec jednoduše nelíbil. ()

PKD

Jediné co si dodnes z toho pamatuji, je ta závěrečná moucha/mouchy(?) nad studnou ve sklepě. Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. Děkuji tehdejší tv nova, která film uvedla ve 3D, kterýžto bez těch zatr...brýlí (které mělo tenkrát pár lidí v republice, já ovšem mezi ně nepatřil) nebyl téměř ke koukání. Bravo. A stejně mu to u mě nijak nepomohlo o pár let později už ve 2D. Ale slušný průměr (ve srovnání s tím, co přišlo pak) to pořád ještě je. I nějakou tu atmosphéru to má. Hudba nedělá L.Schifrinovi ostudu. ()

• Ve scéně s mečounem, který letí na kameru, je jasně viditelný drát. (Epistemolog)
  • Ačkoli se film natáčel v původním domě z předešlých dílů, dějem nenavazuje a nejde o přímé pokračování. (Epistemolog)