Nejprestižnější hudební událost roku uvede Česká televize v přímém přenosu ze Staples Center v Los Angeles i v roce 2010. Nominace na dvaapadesáté udílení hudebních cen ovládla s deseti nominacemi americká zpěvačka Beyoncé, která byla nominovaná také v kategoriích album a nahrávka roku. Jen o dvě nominace za ní zaostala country zpěvačka Taylor Swift, se šesti pak následovali Black Eyed Peas, Kanye West a Maxwell. Pokud chcete znát vítěze všech sto devíti kategorií, dívejte se na slavností udílení 31. ledna 2010 od 02:00 hodin na ČT2. Průvodci největší hudební noci roku budou Jan Rejžek a překladatelka Dana Hábová. (oficiálny text distribútora)

Splasher

Aspoň, že místo reklamy tam ČT vrazila klip Weapon of Choice od Fatboye s výborným Walkenem. Jinak klasická přehlídka toho, jak se maj všichni muzikanti rádi, prokládaná pár živákama s "futuristickou" choreografií. Trapný akcent kladen na hype country a folku. Tak sem to nakonec asi v půl čtvrtý vzdal a nakonec ani neviděl Davea Matthewse. ()

Djkoma

Díky České televizi jsem se naprosto náhodou ve dvě ráno měl možnost podívat na přímý přenos vyhlášení Grammy Awards 2010 a jen žasl. Konzumní Amerika opět zabodovala. Po představení LadyGaga s Eltonem Johnem následoval příchod prvního uvaděče (komik ze seriálu Glee, už nevím jméno) a v 5ti minutách následoval kanonáda domluvených záběrů na několik zmíněných hvězd (Jay-Z hm:)) a reklamní blok ve vysílání (reklama na Glee, Ipad od Apple:)). To je jako by u nás přišel Leoš Mařeš, řekl, hele tady je Lucka Vondráčková, zamávejte, tady je moje dcera a tady je Karlík Gott! Karle, tys nedostal IPad od Applu? Sakra, dyť se rozdávaly u vchodu:)). JO a mimochodem, včera v "růžovce" byla super scéna, ve který byl vidět moje velká lcd televize Sharp:). Konec srandy, přenos byl kvalitní, klasická americká zábava, ale čísla byla precizní. Výsledky, ať si každý přebere, ale Beyonce to sluší snad furt...Škoda, že na Celine Dion, Jennifer Hudson, Smokey Robinson, Carrie Underwood & Usher - "Earth Song" (Michael Jackson tribute) jsem usnul:( ()

sun.eagle

Přehlídka kýče toho největšího kalibru. Lesk celebrit, světelná show, reklamy které musely v tomto čase stát tolik kolik by vydělali všichni z ČSFD za asi tak 6 triliard let, ale celkem nudná podívaná. Vystoupení plné kýče občas nešli zkousnout, záběry do hlediště na celebrity které letos frčí jsou na sekundu přesně načasované vrchní rejžou ze zákulisí. Některé vystoupení ale byla dechberoucí, mam na mysli takovou Pink - klobouk dolů, není to poprvé co se pouští do takových kousků, ale ten na Grammy 2010 byl snad nejodvážnější. Jinak je to uplně jiná kategorie, než náš skromný Slavík, všchno je dovedeno do extrémů. Všechno je tak perfektní až je to neosobní. Konec jsem zaspal. Dodíval ho až druhý den. Myslím že Grammy před takovými 20 lety sice byla stokrát skromější, ale stokrát lepší, už pro umělce kteří tam hráli, a jak hráli bez zbytečných serepetiček okolo.... ()

Handle

Přímý přenos jsem neviděl, viděl jsem jen nějaké vystoupení, děkovačky a jména vítězů.. Avšak musím zde pozvednout vystoupení P!nk, to co ona dokáže, je neuvěřitelný ! Viset vzhůru nohama a zpívat ? Wow! Jinak potom to je ta americká show, kterou my všichni už dobře známe a baví nás - extravagantní Lady GaGa, zábavní Black Eyed Peas či krásná Beyoncé. Mnoho výkonů bylo výborných, ale pro mě ani ten největší nářez s padesáti tanečníky a světelnými efekty není tak dechberoucí a upřímný jako výkon P!nk - přesto, že bohužel nic nevyhrála je její výkon mnohdy označen jako nejlepší na Grammy vůbec, ona je vážně nedoceněná, kdo neviděl, určitě doporučuji shlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=wqRqCy8bVcc ()

igi B.

Hezké kostýmky a milé žvanění a semotamo ňácí ti rebelové a rebelky a všichni se maj rádi a mají rádi prachy a v prachu hvězd troška té muziky a... "...tatínek J. už není..." ...no a to je asi tak celý... Ještě že to neplatila Mattoni, že... :-| . . . Prostě jedna velká načančaná zdechlina... Ale zase proti těm tušašským estrádám - tohle je ta ryzí popkultůra, tohle je opravdový šoubyznys... %-] . . . Děkujeme Americe a koule se točí dál... - - - P.S. A Rejžek prej už teď bude hodnej, hmm... Vem si příklad ze Zuba, Honzo!... ;o/ - - - - - (Sledováno úmorně jedním okem na prvního úmora 2010 na ČT2, hodnocení 15., komentář zde jako neakademický čtvrtý - 1.2.2010) ()

• Poprvé v kariéře cenu získali veteráni Iron Maiden, Judas Priest a AC/DC. (Paity)
  • Beyoncé získala deset cen, včetně ceny za nejlepší píseň pro skladbu "Single Ladies". Taylor Swift získala čtyři ceny, včetně ceny za album roku za její "Fearless". (Paity)
  • V přímém přenosu bylo uděleno pouze deset cen, ostatních 99 bylo uděleno ve veřejně nevysílané části ceremoniálu. (Paity)