Další patro

(festivalový názov)
  • Kanada Next Floor
všetky plagáty

Během luxusem přetékající hostiny s číšníky ve fraku a osobními sluhy se jedenáct zhýčkaných hostů pustí do něčeho, co připomíná rituální gastronomický masakr. V tomto absurdním a komickém světě naruší nekonečnou symfonii hojnosti jedna neočekávaná událost . Film Další patro získal již přes 50 různých cen na festivalech po celém světě. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Jízlivě opulentní podobenství o pádu do hlubin žrouťákovy duše! Skvostně vymyšleno, skvostně nasnímáno, skvostně odehráno. Ejhle jak dvanáct minut minut stačí, podstatná je pointa a zúčastnění žráči! Úplně jsem při sledování dostal chuť na >něco menšího< a vůbec mi v tomto případě nevadí, že filmek popírá zákon o zachování žvance... %-] . . . Bravo pane šéfkuchaři Denisi! - - - P.S. Pro filmové labužníky k ochutnání zde: http://vimeo.com/75251217 - - - P.P.S. Skutečným filmovým žroutům a znalcům pikantních duševních krmí pak lze jen doporučit lahůdku mistra M.F. "Velká žranice" - viz http://www.csfd.cz/film/25586-velka-zranice/ . . . Ham... - - - - - (Poprvé hned s nášupem viděno 21.10.2013 na Vimeu, hodnocení 176., komentář zde s mlasknutím jako dvacátý - 21.10.2013) ()

PollyJean

zatímco číšníci nosí čím dál extravagantnější kompozice, prostředí okolo stolu je čím dál horší, toho si však stolující naprosto nevšímají. Klidně a lhostejně přijímají i čím dál silnější nánosy prachu (snad s výjimkou té slzy na jedné z tváří?). A komu vlastně vrchní číšník hlásí to svoje "next floor?" ()

Derny

Musím říct, že tenhle kraťas mě fakt zaujal. Jak myšlenka, kterou patrně byla kritika poživačné společnosti a předzvěst jejího konce, tak forma. Hudební kulisa, práce s kamerou, detaily tváří hodovníků, kteří své role pojali tak dobře, že to i během těch osmi minut vydalo na určitý příběh, včetně vývoje postav. Nemohl jsem se ubránit pocitu, že jednotliví žrouti symbolizovali státy, jídlo vymírání druhů a úbytek zdrojů, které nakonec vedou k agresi a válkám a konečné záhubě. Fakt moc pěkný! :) ()

Radko

Podobenstiev na tému sebapožierajúcej a seba konzumom sa prežierajúcej civilizácie bolo vo filme neúrekom. Ďalšie poschodie je jednoduchým nadviazaním na tieto podobenstvá. Nie je nejako závratne originálne, no detaily šťavnatých pečienok na olivách, či čerešničkách a mľaskajúce kusy mäska pri ich prerezávaní delikátne nabrúsenými príbormi stoja minimálne za jedno pozretie. Pretože pozretie druhé, na rozdiel od skvostných kusov Jana Švankmajera či Marca Ferreriho, mierne nudí. ()

SOLOM.

Tahle mega žranice se Kanaďanům vážně povedla. Měl jsem za těch třicet let, co dýchám možnost žrát už ledasco, ale některé vybrané chody v tomto krátkometrážním snímku bych nepozřel ani kvůli gastronomickému orgasmu. Lahůdek tam bylo jen co je pravda, ale z těch mozků ve škeblích mi bylo zle, jenom když jsem se na ně podíval. Jinak ale tvůrcům nemůžu vyčíst skoro nic. ()

Šortky znovu v Pilotech, Oku a ve Světozoru

Šortky znovu v Pilotech, Oku a ve Světozoru

18.01.2020

15. Festival krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se koná od 22. do 26. ledna 2020 v pražských kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne nejnovější… (viac)