Bolíviu čakajú nové prezidentské voľby. Jedným z kandidátov je nie príliš obľúbený kontroverzný politik Pedro Castillo (Joaquim de Almeida), ktorý si vo svojej volebnej kampani nevedie veľmi úspešne. Najme si americkú volebnú manažérku Jane Bodineovú (Sandra Bullock), ktorá sa ako geniálny stratég vracia z dobrovoľného ústrania, aby si zmerala svoje sily s profesijným sokom v službách opozície, nenávideným Patom Candym (Billy Bob Thornton). S ním sa už niekoľkokrát v predvolebnom boji stretla, ale z volebných súťaží nevyšla víťazne. Jane chvíľu trvá, než sa zorientuje, pretože sa ešte vyrovnáva s osobnou tragédiou, ktorú si kladie za vinu. Jej rady a zásahy do kampane sú však presne mierené a veľmi úspešné. Castillovi stúpajú preferencie, ale z kampane sa čoskoro stáva bezohľadný súboj, v ktorom je všetko dovolené. (TV Markíza)

BMW12

Tohle se povedlo. Sandra Bullock skvěle táhne celý film, né nadarmo je to moje oblíbená herečka. Film pojednává o poradkyni Jane Bodine, která se chystá vést kampaň Pedra Castilla na bolivíjského prezidenta. Ve filmu vidíme, jak taková kampaň probíhá, soupeři se na sebe snaží vytáhnout tu největší špínu, poradci těm kandidátům na prezidenta říkají, co mají dělat, co říkat, určují jim prakticky vše. Politici všechno lidem naslibují, ale pak když jsou zvoleni, tak své sliby nedodrží. Tento snímek však není nudné politické drama, právě naopak, je to film s nádechem komedie a dokáže udržet divákovu pozornost až do konce. ()

Avalon820

Úvodem je třeba zmínit, že tento film (navzdory popisu) není komedie. Což je jedině dobře – dané téma by víc než pár úsměvných momentů pravděpodobně nesneslo. A vedle standardně výborné Sandry Bullock a nijakého B. B. Thorntona je právě neotřelé a zajímavé téma obskurních praktik okolo politické kampaně v Bolívii tím hlavním lákadlem snímku a myslím, že humorné pojetí by jej mohlo celkem snadno degradovat. V tomto případě to platí dvojnásob, neboť režiséra ani scénáristu nepovažuji zrovna za mistry žánru. Our Brand Is Crisis nicméně mohu doporučit – jedná se o velmi zajímavou, byť trochu povrchní a nepravděpodobnou sondu do prezidentských voleb. Pro někoho, kdo se zajímá o politiku a média, je tento film příjemná oddychovka. ()

venison

Udělám výjimku a tuhle politickou komedii "Vítězství je naše" lehce nadhodnotím, protože nechápu místní nízké hodnocení.. Teda asi chápu.. Pravděpodobně by širší publikum zajímali USA volební kandidáti více než prezidentské volby někde v Bolívii.. V závěru je ovšem naprosto jedno, kde se děj odehrává, protože zákulisí kdejakých voleb musí být velmi podobné.. Sandru Bullock jsem už děsně dlouho nikde neviděla a herecky je podle mě momentálně na špici, tak jsem si opětovné setkání velmi užívala.. Šarmantní zlodědek Billy Bob Thornton byl schopným a celkem výstižným sekundantem.. O děj ve filmu "Vítězství je naše" zrovna moc nejde, pouze propojuje spoustu ironicky humorných nebo dramatických situací souvislou jednolitou linkou.. Asi to bude film, na který brzy zapomenete, ale tahle zábava mě rozhodně ani chvilku neurážela a příjemně jsem se odreagovala, takže účel byl splněn :-) ()

Dlubal David

Chtěl jsem se na to podívat hlavně kvůli Zoe KAZANOVÉ, no a taky kvůli Sandře BULLOCKOVÉ. ■ Přestože jsem neměl žádná očekávání, tak zklamání bylo obrovské. ■ První třetina filmu absolutní nuda. Zoe je tam jen do počtu. A Sandra tu ani vlastně moc nehraje, spíš tu je. ■ Škoda, veliká škoda. ■ Tvůrci nedokázali předvést drama, které by z tématu předvolební agitace, respektive propagandy, mohlo vzejít. ■ Humor? A kde? Jediná dobrá scéna byla, když se týmy protikandidátů předjížděly v autobusech... ■ Nějaké poselství? Asi hodně hluboko skryté. ■ Prosím co nejméně takovýchto filmů... ■ (R) [40/100] ■ (K) [55/100] ■ (V) [36/100] ■ (H) Zoe Swicord KAZAN [25/100] ● Sandra Annette BULLOCK [19/100] ● William Robert "Billy Bob" THORTON [60/100] ■ (♫) [39/100] ■ (E) Yes, Minister (1980) ● Enemy of the State (1998) ● Kokuriko-zaka kara (2011) ● A Hologram for the King (2016) ● The Butler (2013) ● The Pelican Brief (1993) ● Šmejdi (2013) ● Kokuhaku (2010) ● Head of State (2003) ● Animaturikusu (2003) ● Salmon Fishing in the Yemen (2011) ● Jin-Rô (1999) ● The Girl in the Café (2005) ● Colonia (2015) ● The Circle (2017) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 4-V-2017; 20:51] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [33/100] ■ (CSFD) TommyDiamondzvolsiHanys_AljakkaylinLacike(C) [33/100] ()

Aljak

Dobrý základ, aj celá tá atmosféra zasadená do prostredia boja o prezidentského trónu Bolívie. Ale ten scenár a príbeh ako taký, no úprimne, malo to na viac. Malo to viacero silných fáz, ale aj také ktoré boli viacmenej hluché a bezprínosné. Inak, filmy z tohto volebného prostredia, kde sa odohráva priam dokonalé divadlo plné propagandy a manipulácie, to ma vždy veľmi baví. Ale Our Brand is Crisis nemalo až taký spád ako by sa žiadalo. Oveľa viac ma bavili inšie politické volebné filmy: či už náš slovenský Kandidát, manipulatívna dráma The Ides of March alebo satirická komédia The Campaign. Ale ani toto nebola žiadna katastrofa, no ani nič čo by ten film vytlačilo nad hranice priemernosti. Na záver stačí už len dodať výrok, ktorý by tam na konci dokonale zapasoval : "Vyhraj voľby, a môžeš všetko" (Pavol Paška, Smer-SD). ()

• Hlavní postava Jane byla původně napsána jako mužská role, ale tvůrci byli ochotni pohlaví Jane změnit, aby mohli obsadit  Sandru Bullock. (hansel97)
  • Na začátku filmu (cca 1 min.) je použitá jedna fotka z filmu Síť (1995). Snadno se to dá ověřit dokonce i ve zdejší galerii k filmu Síť (obr. č. 7). (Lobobo)

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)