Sváteční tradice by měly existovat proto, aby podporovaly význam rodiny a ne naopak. Jak se vyvinou první společné Vánoce dvou rodin, které mají naprosto odlišné zvyky, a žádná z nich se jich nechce vzdát? (Universal Channel)

valmet

Vyloženě špatný to nebylo, ale dojem z filmu kazil příšernej dabing. Dětský role naprosto nezvládnutý a to máme spoustu dobrých dětských dabérů. ()

zdenny

Vztahové drama, které svou sílu získává vánočním obdobím. Nicméně víc než na tři hvězdy mě to neoslovilo. A to i především díky hercům, kteří mi nebyli dvakrát sympatičtí. ()

Astaroth12

Tento film nepatrí medzi moje obľúbené vianočné.Dovod? Hlavne z hereckého hľadiska ma vonkoncom neohúrili.Je to o dvoch rodinách a tým pádom aj dvoch rozdielnych tradíciach.A jasné že sa nemožu dohodnút,ako budú tráviť Vianoce.Ale zabudli na kúzlo Vianoc,nie je doležité čo chcem ja ale aby boli všetci spokojní a tím by sa mali držať aj decká.Príbeh to nie je zlí,ale tu padá na dialogoch.Hlavne narážam na svokru,ktorá bola strašne krčovitá a nedoveryhodná.Preto u mňa len slabé 3*. ()

freddy

Stanice Universal Channel se letos s vánočními filmy velice činí a tohle je další z řady kvalitních a zajímavých vánočních filmů, které tato stanice nabídla letos v české premiéře. Naše první Vánoce by se asi nejlépe daly charakterizovat jako jakási mírnější vánoční verze seriálu Krok za krokem. Vdova s dospívající dcerou a vdovec s malým synkem a dospívající dcerou spolu tráví první Vánoce jako rodina a jelikož každá z těchto dvou rodin dosud měla jiné vánoční tradice, tak nyní nastává problém, kdo ustoupí a kdo přistoupí na kompromisy. Jedno je jasné. Buď se tato nově zformovaná rodina na svátky rozdělí, nebo je všichni stráví společně, ale za cenu nových vánočních zvyků. Jedná se určitě o příjemnou rodinnou vánoční záležitost, která zaujala a která se mi velice líbila, protože to bylo výborně vymyšleno a perfektně zrealizováno, takže jsem se ani na okamžik nenudil a vychutnal si zase v rámci žánru vanočních filmů něco nového a něco originálního, co velice dobře funguje. Skoro mi bylo líto, že je konec, protože celou tu rodinu jsem si docela oblíbil a nerad jsem je opouštěl, ale to je jen takový můj malý skromný povzdech. Tenhle film se mi určitě vryje do paměti a během některých z příštích Vánoc si ho určitě zopakuji, je to jeden z těch lepších vánočních filmů a ode mne získává čtyři hvězdy. ()