Borci z Blue Mountain State

• USA Blue Mountain State
Komédia / Športový
USA, (2010–2011), 14 h 29 min (Minutáž: 21–29 min)

Darin Brooks, Alan Ritchson, Chris Romano, Ed Marinaro, Meghan Heffern, Leah Renee, Denise Richards, Tod Fennell, Kelly Kruger, Sinqua Walls, Alex Weiner (viac)

Rozjařená komediální série o americkém fotbalu sleduje tři mladíky, kteří se snaží protlouct programem školní fotbalové ligy amerického Středozápadu.  Alex je talentovaný rozehrávač, spokojený se svojí pozicí na střídačce a rozjetými mejdany se školním maskotem Sammym. Na druhé straně je Craig, kterého plán na rychlou kariéru do profesionálního sportu kontroluje jeho přítelkyně. Povede se těmto čerstvým zelenáčům vybalancovat fotbal, holky, školu a nonstop buzeraci? (oficiálny text distribútora)

Arachneuss

Srovnání s prcičkami vůbec není na místě. BMS jde mnohem dál. Chlast, sex, kozičky, zadečky, drogy, znovu sex a fotbal. Takovýhle nářez televize snad nikdy nezažila. Proklínám šéfy Spike, že čtvrtou řadu už nepovolili. BMS je hotový skvost. Nejlepší seriál o americkém fotbalu, kde se americký fotbal ani jednou nehraje. ()

B!shop

Nabizi se srovnani s prcickama a to rozhodne neni daleko, ale presto je serial o trochu necem jinym. Jasne, jde tu vetsinou o nehorazny chlastacky spojeny s pozivanim vsemoznejch drog, alkoholu a balenim jedny zensky za druhou. Ale zaroven to je i o americkym fotbalu ( i kdyz je s podivem, ze je sice videt spousta treninku, ale ani jednou normalni zapas). Hlavni hrdinove jsou tu v podstate ctyri, sympatickej hrac fotbalu, jeho nejlepsi kamos naprosty hovado, ktery dela maskota, druhej hrac fotbalu, tentokrat cernoch a trochu podpantoflak a pak i kdyz sice ne hlavni postava, tak rozhodne jedna z nejvyraznejsich, kapitan druzstva. Coz je nabuseny dvoumetrovy hovado, ktery bohuzel rozumu moc nepobralo, obcas ma homosexualni sklony a vymejsli samy dobytkarny. No a jednotlivy pribehy jsou dost nevyvazeny. U nekterejch dilu vam pride, ze se za tech 20 minut vlastne vubec nic nestalo a mate problem si vybavit, o co ze v tom dile vlastne slo a pak jsou naopak perfektni dily se zajimavym dejem a vetsinou v momente, kdy se to rozjede, tak je konec dilu. Coz vzhledem k tomu, ze na sebe dily nenavazujou, je dost skoda. Jinak uz neni moc co dodavat, stupidni, ale zabavnej humor, ultra kokotsky zapletky typu zapomnel sem prsten v nejaky stripterce, kdo mi strcil prst do prdele a podobne, sympaticky herci, svizna hudba a sexy holky, to mi tu ke stesti stacilo, takze lepsi 4*. ()

MMR

Na sitcomech vyhledávám něco jiného, než na komediích v prcičkovském stylu. A proto mě tohle nezaujalo natolik, abych tomu dal nějakou větší šanci. Jasno jsem měl hned v první desetiminutovce prvního dílu. ()

Real Tom Hardy

Kultová sága American Pie skrášľovala život väčšine školopovinných detí na začiatku nového milénia a takisto započala a definovala isté filmy bez väčšej hĺbky, predávajúce ilúzie amerického univerzitného života, ktoré ale paradoxne od reality moc vzdialené neboli. Vďaka (kvôli) AP vzniklo nespočetné množstvo identických, suchých a bezduchých kópií, lepších výborných kúskov, ale aj jeden unikátPrcičky v seriálovom kabáte – Blue Mountain State. A ten to má všetko. Univerzitu, kampus, doplň-ľubovolné-grécke-písmeno-house, sex, párty, drogy, chľast, 10/10 girls, rivalitu, lakros, pivné sudy, všetky druhy charakterov, plyšových maskotov, roztlieskavačky, pompóny, kultúrne odkazy, hip-hop, punk-rock (v seriáli sa objaví mnoho známych/neznámych kapiel – vďaka za rozšírenie obzorov, chýbal mi tu už len ikonický blink-182) a to najdôležitejšie zo všetkého – americký futbal. Vlastne on je primárnou témou seriálu a je mu venované najviac času, preto mi zostáva záhadou, že nie je vôbec zobrazovaný v celej svojej kráse (rozumej zápasy, ukázané sú len tréningy) s výnimkou poslednej dvojepizódy The Corn Field. A aj keď sa nejedná o nejaký extra divácky zážitok, káder z BMS mi chýba už teraz. Rozlúčka nebola prakticky žiadna, ak pamäť neklame, 4. séria nebola ani plánovaná, takže tých záverečných "rozlúčkových" 30 sekúnd moc nechápem. Práve toto možno umocňuje ten môj menší divácky smútok. No nič, uvidíme, čo priniesol sequelový film The Rise of Thadland, počkám si na jeho zhliadnutie aspoň polrok, nech sa mi potom k tomu do cesty pripletie aj patričná dávka nostalgie. --- "Once upon a time, some weak, pathetic pussy coined the phrase: 'Winning isn't everything.'" ()

lesumir

Rozhodně to má něco do sebe, takový prcičky po půl hodině. Je to zábavné, sympatický "hrdina" a spousta koček. Tak trochu scifi :-) ()

IQ Tiqe

Přehlídka snad všeho, co mi vadí na amerických filmech ze střední. Prcičky se mi líbily, protože kromě toho, že byly úchylný, byly i vtipný, dokonce hodně vtipný. Tohle je ale jenom úchylný. Hodnoceno po 1. dílu. # VIděl jsem 1. řadu a do další nejspíš nepůjdu. ()

Ivoshek

Po pár dílech první série musím říct, že něco tak zábavného jsem dlouho neviděl. "Ahoj, ty jsi ten kluk, co sem přišel včera v noci a celou mě pochcal?" :))))) ()

Thomick

Srovnání s Prcičkama je děsně povrchní ... zatímco ty startujou touhou po ztrátě panictví, tady se všechno rozjíždí naplno a v plný polní se taky pokračuje. Vrzne si i ten největší loser, navíc hrdinové neztrácej čas nějakýma životníma láskama. Jsme přece mezi fotbalistama, a to je ta nejvíc cool nálepka, po jaký chlap může toužit; úplně jinej svět. No, dobře, sci-fi jako bejk; ale nápadů to má na rozdávání, stejně jako božích charakterů (Thad, Sammy, Harmon) - a to je v týhle branži vůbec nejcennější ... pak si člověk jen se slzou na krajíčku řiká, proč - do háje! - musej bejt "neverending" zrovna seriály jako Lost nebo HIMYM, když tu máme tak zoufale nevytěžený skvosty jako Love Bites nebo právě BMS. ()

ARI50

Čekal jsem toho tolik a tolik jsem se zklamal no to se prostě občas stává škoda snad příště, sice to bylo krátké díl co díl ale nedostal jsem žádnou krásu nic prostě tet to akorát sere. ()

becki_tu

Seriálový klon Prciček, jehož první série je kvalitativně lehce nevyrovnaná (dobrý díl, slabší díl, geniální díl) a proto zatím 70%. A nejlepší postava? Jednoznačně Thad Castle. Aktualizace: Druhá série 80%. ()

Torision

Po první sérii: That's it!!!! Na tohle jsem čekal. Tenhle seroš je nonstop kalba, paření, prcání, ujetost, americkej fotbal a v jednom kuse zábava, kterou jsem si zamiloval. Zápletky tu nejsou nijak složitý a většinou se stejně točej kolem drog, steroidů nebo vztahu Cragia Shailoa s jeho přítekyní "pannou", což je děsná prdel. Žádný moralizování, pitvání se v mezilidský lásce na vysoký škole, žádný nudný propletence alá BH90210, ale jsou to takový dvacetiminutový Prcičky se super postavama, který jsem si musel zamilovat. Hlavní hrdina mi zprvu moc sympatickej nebyl, ale nakonec jsem si ho oblíbil. Maskot týmu Sammy je výbornej mamlas a kapitán fotbalovýho týmu je magor, kterej kandiduje na seriálovou postavu století a může směle konkurovat třeba takovýmu Barney Stinsonovi. Dívčiny, který se tu objeví jsou sympatický a neotravný a maj většinou šmrnc. Nemůžu ani zapomenout na trenéra týmu, kterej je bombovej. Těším se na druhou sadu. ()

Anchi

Větší blbost snad nikdo vymyslet nemohl, ale svojí šíleností je to svým způsobem něčím originální, že člověk kouká a kouká a najednou konec série a nakonec si uvědomí, že se vlastně dobře bavil. ()

Vxxx

Tak vysoké hodnocení?! Vážně?! Vždyť je to děsný a nechutný. Normálně bych si už nepustila ani druhý díl, ale ale zkoukla jsem celé tři. Spíš pro to, abych se ujistila jaká kravina to je. Jen trapná, nechutná rádoby sranda. Amíky na vejškách ukazují jako neschopný nadržený, úplně vypatlaný prasáky. Prostě strašný. Jedna hvězda a to za hudbu. Seriál je otřesný, ale soundrtrack už mám stažený. Ta hudba mě opravdu nadchla. ()

Her0.89

Po první sérii jsem dal 4* s tím, že když druhá bude minimálně stejně dobrá, tak to ještě zvýším. Bohužel, druhá série byla zhruba poloviční. Což mě mrzí, protože v tomto seriálu jsem objevil svého nového oblíbeného seriálového hrdinu - Thada Castla. Docela mě aji mrzí, že žádný čas není věnovaný nějakému zápasu a díly na sebe prakticky vůbec nenavazují. (Ano tenhle seriál není o navazování příběhů, ale některé by určitě stálo za to nějak prodloužit, či v nich pokračovat v dalším díle...) ()

grogodil

A to som si myslel, že na podobné ftákoviny som už starý. :-) Prcičkovsky prisprostalé zápletky typu "v ktorej striptérke som včera pri rozlúčke so slobodou nechal zásnubný prsteň?" sú síce vákuovo duchaprázdne a postavené na primitívnom humore so zdivočelými hormónmi, no občas vzduchom preletí skutočný "kameň". A okrem toho, hustota sporo odetých nadržaných rošteniek so sukňami pripomínajúcich širší opasok je miestami skutočne enormná a z každého druhého záberu na vás civí vypasovaný výstrih, takže na ploche 20 minút to napriek občasným nevkusným vulgaritám nestihne človeka otráviť. Sympatických 50% ()

Gereth

Vezměte průměrnou americkou teen komedii, několikrát ji ještě vylouhujte, z osazenstva vyškrtněte toho všudypřítomného idiota, který hledá svojí životní lásku a jehož srdceryvné scény, kde si vylévá duši, jste beztak povětšinou prozívali nebo přetočili, přidejte dalších pár pošuků, větší koncentraci chlastu, drog a sexu a dostanete Blue Mountain State. Samozřejmě počítejte s nějakými těmi zvracícími, fekálními a jinak nechutnými scénami. Ideální doplněk k pivu a vypnutému mozku. Hlavně ke konci serie se najde i pár celkem solidních vtipů. // Nejoblíbenější postava: Thad Castle // 1.serie: 50% // 2.serie: 70% // 3.serie: 65% ()

Carlossss

Kdyby to takhle vypadalo na každý vysoký škole.. asi by nám do pěti let vládli giboni:D Já osobně s Blue Mountain State nemám problém.. nevadí mi trochu ujetější zápletky, který se motaj hlavně kolem toho, kam zasunout a co vypít.. ale zase na druhou stranu chápu, že to asi není pro každýho:) Co nechápu, je výměna jednoho černocha za druhýho po první řadě. Absolutně nevysvětlený:) Ale ne, že by to vadilo..:) Jak Radon, tak Craig mají něco do sebe.. klasická výměna kus za kus:) ()