Borci z Blue Mountain State

• USA Blue Mountain State
Komédia / Športový
USA, (2010–2011), 14 h 29 min (Minutáž: 21–29 min)

Darin Brooks, Alan Ritchson, Chris Romano, Ed Marinaro, Meghan Heffern, Leah Renee, Denise Richards, Tod Fennell, Kelly Kruger, Sinqua Walls, Alex Weiner (viac)

Rozjařená komediální série o americkém fotbalu sleduje tři mladíky, kteří se snaží protlouct programem školní fotbalové ligy amerického Středozápadu.  Alex je talentovaný rozehrávač, spokojený se svojí pozicí na střídačce a rozjetými mejdany se školním maskotem Sammym. Na druhé straně je Craig, kterého plán na rychlou kariéru do profesionálního sportu kontroluje jeho přítelkyně. Povede se těmto čerstvým zelenáčům vybalancovat fotbal, holky, školu a nonstop buzeraci? (oficiálny text distribútora)

HolkaVBotech

Seriál je převážně o těchto věcech v tomto pořadí: sex, alkohol, drogy, sex, alkohol, fotbal a drogy. Vše se odehrává na univerzitě, vše je trochu přitažené za vlasy, ale ukrutně zábavné. Já sama vyměšovacímu humoru neholduju, ale tomuhle seriálu uděluji čestnou výjimku. V seriálu je na co, tedy spíš koho koukat a pokud se pohybujete v prostředí nějakého týmového sportu, nebo jste na hodně pařící koleji, je tohle ideální odpočinkový seriál pro Vás. Jako devízu považuji i délku (rozuměj krátkost) jednotlivých dílů. ()

shaacul

Tenhle seriál budete buď nenávidět nebo milovat. Horníček kdysi prohlásil že existuje humor, legrace a sranda. Osobně mám nejraději humor ale občas si člověk chce dát i trochu té srandy. Na Babovřesky moc nejsem a tak jsme BMS velmi uvítal. Americký školský humor(sranda) je hodně specifický a ne každý mu rozumí nebo ho pobaví. Je to šílený, sexistický, plný drog a alkoholu, místy úchylný humor ale jako jednohubka na vypláchnutí mozku po náročném pracovním dni ideální. Najdou se i slabší díly ale seriál se často tváří hodně hloupě aby pak na diváka chytře mrknul. Druhá a třetí série už možná není tak šílená jako ta první ale mě osobně přišly vtipnější. Pro mě nejlepší díly byli ty které vtipně citovali známé filmy. *** ()

xxSmoldaxx

Ten kdo se BMS odhodlá sledovat ,nemůže být vyložene zklamán. Nelze totiž nic extra čekat. Musím říct , že já po 9 dílech viděl lehký nadprůměr u kterého se ani nestihnete nudit. Samozřejmě se nejedná o kulturní umění, ale jako zabíječ času to funguje dobře. Plus na některé "studentky" se kouká opravdu hezky :) 67% ()

Real Tom Hardy

Kultová sága American Pie skrášľovala život väčšine školopovinných detí na začiatku nového milénia a takisto započala a definovala isté filmy bez väčšej hĺbky, predávajúce ilúzie amerického univerzitného života, ktoré ale paradoxne od reality moc vzdialené neboli. Vďaka (kvôli) AP vzniklo nespočetné množstvo identických, suchých a bezduchých kópií, lepších výborných kúskov, ale aj jeden unikátPrcičky v seriálovom kabáte – Blue Mountain State. A ten to má všetko. Univerzitu, kampus, doplň-ľubovolné-grécke-písmeno-house, sex, párty, drogy, chľast, 10/10 girls, rivalitu, lakros, pivné sudy, všetky druhy charakterov, plyšových maskotov, roztlieskavačky, pompóny, kultúrne odkazy, hip-hop, punk-rock (v seriáli sa objaví mnoho známych/neznámych kapiel – vďaka za rozšírenie obzorov, chýbal mi tu už len ikonický blink-182) a to najdôležitejšie zo všetkého – americký futbal. Vlastne on je primárnou témou seriálu a je mu venované najviac času, preto mi zostáva záhadou, že nie je vôbec zobrazovaný v celej svojej kráse (rozumej zápasy, ukázané sú len tréningy) s výnimkou poslednej dvojepizódy The Corn Field. A aj keď sa nejedná o nejaký extra divácky zážitok, káder z BMS mi chýba už teraz. Rozlúčka nebola prakticky žiadna, ak pamäť neklame, 4. séria nebola ani plánovaná, takže tých záverečných "rozlúčkových" 30 sekúnd moc nechápem. Práve toto možno umocňuje ten môj menší divácky smútok. No nič, uvidíme, čo priniesol sequelový film The Rise of Thadland, počkám si na jeho zhliadnutie aspoň polrok, nech sa mi potom k tomu do cesty pripletie aj patričná dávka nostalgie. --- "Once upon a time, some weak, pathetic pussy coined the phrase: 'Winning isn't everything.'" ()

RedHot

Srovnání s Prci, prci, prcičky se nabízí jako ta první možnost. Jelikož jsem si onu filmovou předlohu příliš neužil, nevychutnal jsem si ani tuto rozkouskovanou verzi pubertální perverze. Že bude takto vypadat můj studijní život, si můžu nechat jen zdát a upřímně řečeno, ani o něco podobného nestojím. Po shlédnutí pár dílů je mi přece jen dražší můj zdravý úd a svědomí než růžová mušle nějaké Peršanky. ()

• V několika dílech si lze všimnout, že Coach Marty Daniels (Ed Marinaro) má po odklopení zatmavených skel na svých brýlích prázdné obroučky pro dioptrická skla. (karda1)