ČT Live - Michal Pavlíček

(koncert)
všetky plagáty

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Stále rozvíjí a rozšiřuje svůj talent a začíná se prosazovat jako skladatel symfonické hudby k filmům a baletu a rovněž pokračuje ve své kariéře rockového hudebníka. 9. června 2006 vstoupil Michal Pavlíček před 7 000 publikem v Sazka Aréně do Beatové síně slávy Rádia Beat. Tento koncert byl zatím vyvrcholením jeho hudební kariéry. Za účasti svých nejbližších přátel – B. Basiková, K. Střihavka, V. Čok, T. Hajíček, J. Hrubeš – a za účasti Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Vladimíra Válka prezentoval na tomto koncertě průřez svojí dosavadní tvorbou. Úspěšný koncert natočila i Česká televize do svého projektu ČT Live. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Tento koncert je pro mne menším šokem. Michal Pavlíček zapomněl na slušné vystupování i veškerou scénickou hudbu, vrátil se k nekompromisním rockovým kořenům a do kytary tepe, i se symfoniky v zádech, stejně skvěle, jako v dobách největší slávy. Koncert neměl slabší pasáže, nabídl samé legendární pecky a několik skvostných momentů, když Lenka Dusilová vystřihla Lucrezii Borgiu srovnatelně s vynikajícím podáním Zuzany Michnové, nebo když se Vilda Čok po letech vydal do hor, ale největším zážitkem pro mne bylo zjištění, že hlas Báry Basikové neshnil v popových vodách a dokázal v neuvěřitelných výškách uječet Villu Adu. Symfonikům se nijak zvlášť nedařilo zasahovat do podoby skladeb, ale pokud chcete slyšet důrazné smyčce, pár slušných úderů tympánisty či supění lesních rohů, tak je to možné tady - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1143638030-ct-live/20654215095-ct-live-michal-pavlicek/. ()