Pod heslem parodie najdete v encyklopedii tuto definici: "Parodie je přetvoření původního obsahu do směšného charakteru. Imituje originální dílo, na něco naráží, zdůrazňuje chyby nebo naopak záměrně dělá vše dokonale." Zparodovat se dá prakticky všechno, některé situace nebo postavy se přímo nabízejí. Oblíbené bývají parodie hudební, známe velmi zdařilé parodie filmové a občas si autoři vezmou na mušku i některý z televizních pořadů. Pokud se toho ujmou opravdoví mistři v tomto oboru, slibuje to vždy skvělou zábavu. (oficiálny text distribútora)

Olík

Jedno z těch slabších čétečkářských střihových reter pod vedením Václava Postráneckého. Značné výkyvy v kvalitě jednotlivých scének lze částečně přičíst zvolenému tématu „parodie“, které po prošmejdění archívů České televize nenabízí mnoho možností kam šáhnout. Na druhou stranu, kdy jindy už vytáhnout Dejdarova Mrazíka, nehledě na to, že zábavnou show Šance zastupovala totálně nepovedená záležitost pětice Dvořák, Vladyka, Bobek, Zich a Přenosilová. A tak, pominuly jedno seriózní pěvecké číslo Karla Gotta, ke kterému byl tento pořad více než štědrý, dočkáme se vedle klasiky v podobě kvalifikační zkoušky Jiřiny Bohdalové předsedané Vladimírem Dvořákem, Karla Gotta a Jany Hlaváčové přetvářející pod dohledem dua Šíp-Uhlíř Jiráskovu Lucernu nebo hitu „Čau lásko“ ala Možná přijde i kouzelník, také děkovací řeči Luďka Soboty, lehce zcenzurovaného Receptáře pánů Izera a Dobrodinského, Marka Ebena parafrázujícího svůj vlastní pořad Na plovárně či dvou hudebních parodií v podání dvojic Havelka & Nálepková potažmo Korn & ……….ano, opět božský Kája. ()

Jara.Cimrman.jr

Tajemná ruka zašmátrala v archívu ČT a vylovila z něj několik nesourodých scének. Ty nejvtipnější byly již výrazně mediálně obehrané a ty neprofláknuté zase zlehka postrádaly vtipnost. V hlavním vysílacím čase bych si, za zaplacené výpalné v podobě koncesionářských poplatků, určitě zasloužil něco lepšího. ()

Colonist

Ať už scénky do tohoto sestřihu vybíral kdokoliv, asi bral to, co mu padlo do ruky jako první. Většina totiž za moc nestála. ČT má ve svém archivu určitě mnohem lepší kousky. Mimochodem, výbornou Izerovu parodii na Receptář tu lehce zcenzurovali. Pokud si scénku pustíte na youtube, tak úsek 4:31 - 4:42 byl v tomto pořadu vystřihnut. http://www.youtube.com/watch?v=WCPxFr_oT70 ()

Vyrida

Na těchto pořadech jde krásně vidět, jak se postupně mění doba a vnímání humoru. Ani jedna znabízených scének mě nepobavila takovým způsobem, abych brečel smíchy, jako nám ukazují kamerové pohledy do tehdejšího divackého obesazenstva. Vašek Postránecký jako moderátor, taky nijak nenadchl a tak si tu jednu hvězdičku vydupal navždy mladý Kája i děkovací scénka Luďka Soboty, která byla asi vážně nejlepší ze všech. Nic to však nemění na faktu, že jde zase o jeden z těch zcela zbytečný pořadů České televize, který když prošvihnete, tak se vlastně vůbec nic nestane. ()

otík

Obsahuje děkovnou řeč Luďka Soboty za udělení ceny, za další cenu poděkuje Jaruš v Kouzelníkovi a navíc si se Srstkou střihne duet, Izer s Dobrodinským parodují Přemka Sobotu a jeho Receptář, Marek Eben si zparoduje svůj vlastní pořad Na plovárně, v Šanci bude soutěž o půl milionu korun, Nálepková s Havelkou si zazpívají dechovku, Hlaváčová s Gottem hrají Lucernu s pípou, Bohdalka skládá zkoušku na hlasatelku, parodie na operetu Korna a Gotta. Jeden ze střihových pořadů uváděných Václavem Postráneckým přichystaný Alešem Ulmem a Františkem Polákem, který spadá do čistého průměru střihových pořadů a přináší víceméně známé scénky ze zábavných pořadů. ()