Milující indická matka, ve snaze pomoci své boubelaté dceři najít vhodného ženicha, neváhá vraždit. Ovšem brzy zjišťuje, že její plán má k dokonalosti daleko, protože duše jejích obětí se vracejí a pronásledují ji... Duchařská komedie odehrávající se v západním Londýně, kde se milující indická matka, paní Sethi snaží stůj co stůj najít ctihodného ženicha pro svou přitažlivou, ovšem (nebesa odpustí!) rychle stárnoucí dceru Roopie. Paní Sethi začíná být značně frustrovaná množícími se zápornými reakcemi, a tak uvaří smrtící kari a naservíruje ho každému, kdo její dceru odmítne. Matka, přehnaně pečující o svou dceru, necítí za svůj zločin žádnou vinu. Ale situace se změní, když se duše jejích obětí vrací, jelikož reinkarnace proběhne až ve chvíli, kdy jejich vrah ulehne k věčnému odpočinku. Paní Sethi se smrti nebojí, naopak těší se na shledání se svým manželem, jenže zkrátka nemůže odejít, dokud nebude Roopie šťastně vdaná. A tak duchové souhlasí, že vhodného manžela pomohou najít, aby všichni mohli konečně šťastně žít až na věky. (HBO Europe)

Deftie

Čo na to povedať. Romantická komédia, ktorá neurazí, ale nejak výrazne ani neohúri. Nedá sa jej však uprieť isté čaro, ktoré so sebou prináša indická kultúra spolu s krásnymi kostýmami a exotickou hudbou, ale ani celkom originálny motív o zúfalej matke, ktorá svoju dcéru chráni pred všetkým, dokonca sa neprieči ani mnohonásobným vraždám. Pôvodne som chcela dať hviezdičky tri, pretože to naozaj bolo celkom milé, aj keď miestami klišovité, ale inak to malo pomerne dosť kladov, dokonca by som povedala tri a pol, ale istých päť minút to skresalo na dve. Takto hrubo parodovať Carrie (síce film Carrie nevidený, ale kniha čítaná) a k tomu podľa mňa nie veľmi podarene (aj keď uznajme, ten evil pohľad sa Sally Hawkins celkom vydaril), to by som odpustila Scary movie a pod., ale nie romantickej komédii. ()

Tommassi3

"Tahle žena je několikanásobná vražedkyně a musí být potrestána !!" - "Vy mlčte !! Vy jste jen obyčejná nehoda !! Zabil jste se vlastně sám.." ;) Přiznám se, že rozhodně nepatřím mezi obdivovatele crossoverů filmových škol, především ty poslední léta stále častější holly-bolly bijáky, které nemám příliš v lásce stejně jako známou indickou směs koření, a tak jim pracovně říkám masala bijáky, v nichž stejně povětšinou velmi rychle určíte převažující úhel pohledu, aniž by vlastně samy především z narativního hlediska byly nějak zvlášť inovativní, mě příliš neoslovují, nicméně právě snímky nairobské rodačky Gurinder Chadha, která bohužel sama o sobě rozhodně platí za mnohem zajímavější objekt než samotné její filmy, se režijnímu řemeslu učila v Británii, a tak se právě její filmové počiny převážně vyznačují až otravně bizarní a infantilně experimentátorskou roztříštěností a stylovou nekompaktností.. Proto se vlastně ani dost dobře nedokážu ztotožnit se skutečností, do jaké míry ji dnes už vlastně lze považovat za velmi ceněnou a respektovanou režisérku.. Nicméně Báječný život po životě, rovněž nechápu, co by na něm vlastně mělo být báječného, jakkoliv se zdá už námětem zajímavý, doplácí především na svůj nevyvážený a vlastně i hloupoučký přízemní humor odhalený v kontrastu s některými až mistrně napsanými dialogy, který se Monty Pythonům, jimž chce s vervou a nadšením sobě vlastním skládat hold, nezvládne nakonec dosáhnout ani k zadnici.. V důsledku velmi promarněná příležitost.. ()

Rockerman

Není to úplně špatné. Místy jsem se i dost bavil, ale také někdy i nudil. Námět není špatný. Matka chce provdat "nevzhlednou" dceru a vraždí všechny, kdo ji tuto "pravdu" řekne do očí. Duchové těchto zavražděných pak ovlivňují celý děj o hledání vhodného muže pro Roopie. Celé je to však natočeno dost těžkopádně a nedrží to moc pohromadě. Vtipné scény střídají ty trapné. Škoda, že se děj neubíral podle nejlepší scény. To je ta scéna, která paroduje horor "Carrie". Tato pasáž se mi moc líbila a za tu dávám tu třetí hvězdu. Jinak bych dal jen dvě. ()

LIVINGDEAD

Mám rád filmy ala Bollywood. A u téhto černé komedie jsem se pobavil.Matka má škaredou, tlustou dceru, chce ji provdat, ale nikdo ji nechce.Naopak rodiny nápadníků se ji vysmívají, že chová doma velrybu. A tak všechny pozabíjí. Jenže, zavraždění nemohou odejít, dokud nezemře i vrah. Ve filmu je také parádní parodie na horror Carrie (Sissy Spacek). Taková INDI CARRIE :-) ()

• Pracovní název snímku byl My Bloddy Wedding. (Terva)
  • Vedle klasické angličtiny je ve filmu možné zaslechnout také nářečí Hindi a Pujabi. (Terva)