Izba mŕtvych

• Česko Zjevení (viac)

Keď sa doma začnú diať zvláštne veci, zistia Kelly (Ashley Greene) a Ben (Sebastian Stan), že ich straší postava, ktorú náhodou vyvolali počas parapsychologického experimentu na univerzite. Desivé zjavenie sa živí ich vlastným strachom a mučí ich všade, kam sa pohnú. Ich poslednou nádejou je expert na nadprirodzené javy (Tom Felton), ale aj s jeho pomocou môže byť už neskoro na záchranu pred desivými silami. (TV Markíza)

korbitch22

Tenhle rok lákal do kin na 4 horory, PA-4, The Possesion, Sinister ( který neměl být v kinech ) a právě na The Apparition, které se do kin českému distributorovi nevešlo právě na úkor Sinisteru a poprvé po dlouhé době měl ten český zabedněný mozek šťastnou ruku.Podle traileru jsem film hodně očekával a těšil jsem se na něj vlastně i víc než na Kletbu z Temnot, jenže debutující režisér Lincoln absolutně nechápe pojem vyprávění příběhu a tak nechá bez smyslu plného a vykradačského scénáře dělat bububu na partu nesympatický americký post puberťáků.Pravdou je, že film se rozjede rychle a strašení začíná hned po pár minutkách, jenže to je taková žánrová rutina, že i druhý díl Paranormal Activity je proti tomu démonicky krutopřísný zabiják.Místy to má sice hutnou atmosféru, jenže tyhle momentky spočítáte na prstech jedné ruky, Tomandandyho hudba je sice opět výborná, jenže do hororu se vůbec nehodí, herci jsou nesympatičtí a vévodí tomu hlavně ten vykuk Draco Malfoy.Vše jede v Pg-13, tudíž nečekejte ani nějaká prohnutá a rozlámaná těla v démonickém objetí na dobrou noc.V každym záběru jsem viděl Paranormal Activity a jasný důkaz toho, že režisér Lincoln už si zrežíruje leda svůj systém pravidelnosti sraní, jelikož se na nás, hororové nadšence prostě pořádně vysral a konec ala Zrcadla jen podtrhuje zbytečnost tohodle snímku. 35%. ()

ac3r odpad!

Ptám se sám sebe, proč na tyhle nudný béčkový duchařiny furt koukám. Jednou za pár měsíců ve slabší a pak akorát lituji. Je to furt dokola na jedno brdo, nebojí se u toho ani malé dítě, "výkony herců" povětšinou zoufalí, dovršený nějakým trapným koncem. A tady, jestli se tomu dá vůbec říkat konec, je teda ultra dementní, nebudu to dál rozvíjet abych nespoileroval, takže tentokrát nedám ani tu jednu hvězdu z milosti. ()

darkrobyk

Nevím, zda filmy o strašidelných domech mají ještě co nabídnout. Jestli lze přijít s nějakým originálním nápadem, nebo půjde jen o další variantu již známého. Mladí lidé, strašení, strašení se stupňuje, bububu, buď přežijí, a nebo ne.... Novinkou snad je, že démon není spojen s určitým domem, ale postavou, takže kam se naši hrdinové hnou, tam je i on. Dobrá je kamera (vyjma pár roztřesených záběrů z ruční - naštěstí opravdu pár), hudba, pokud jde o vytváření napětí, jinak pop kolovrátek a vcelku sympatická je i hlavní dvojice. Jsem rád, že nedošlo na digitálního bubáka (dobře, v jednom momentu se objeví takový ten asijský, ale není to úplně on). Nejstrašidelněji pak působí silueta za sprchovým závěsem či snaha dostat se z místosti, které zatlučete dveře, abyste najednou zjistili, že jste uvnitř ní. Rovněž jsem rád, že nešlo o přehlídku lekaček, protože je považuji za nejlacinější a nejprofláklejší efekt. Snad devastace domu mohla být větší, ale jinak dobrý průměr. ()

Šakalík

Další z dlouhé řady filmů, které nenaplnily svůj potenciál. Apparition je z technického hlediska znamenitá duchařina, která ale nemá koule. Za celý film se de facto nic nestane a mnohé scény, které by mohly mít pořádný říz, nejsou dotažené do konce. Třeba hned prvotní seance vypadá velmi zajímavě, jenomže se v ní divákovi nic neukáže, kromě letmého bliknutí baterkou na dívčinu trčící ze zdi. Kdyby si s tím někdo pohrál, mohla to být děsuplná záležitost, která by dala dalšímu ději úplně jiný náboj. Místo toho se ústřední dvojice nastěhuje do baráčku, kde začne strašit a zase – natočené to je docela dobře, ale nemá to atmosféru a tak to všechno přijde v niveč. Ani ten podivný závěr tomu kladné body nepřidá, takže z mého hlediska to je s bídou na tři hvězdy. ()

J*A*S*M

Sledoval jsem to nadvakrát. Poprvý jsem asi deset minut před koncem zjistil, že se mi chce spát a že mi je úplně jedno, jak to celé skončí. Což názorně vypovídá o tom, jak si mě The Apparition dokázalo získat a zaujmout. Tuctová duchařina bez nápadu, bez děsivých scén, občas úplně mimo (strašení uschlým kaktusem). A naprostá tvůrčí impotence (jak vysvětlit co se děje? Přece voiceover). Tohle je prostě absolutně nezajímavá marnost a škoda peněz, které mělo studio investovat ... radši do nějakého večírku pro hlavouny, ten by udělal radost alespoň jim, tohle neudělá radost nikomu :-D ()

• Když Ben (Sebastian Stan) s Kelly (Ashley Greene) přijíždí na začátku filmu do nového domu se svým Volkswagenem, vozidlo nemá na předku vozu registrační značku. Druhý den však Kelly s vozidlem odjíždí do města a vozidlo registrační značku má, ale když se vrátí z města domů, vozidlo je opět bez registrační značky na předku vozidla. (BrianStorker)
  • Tzv. "The Charles Experiment", ktorý sa spomína na začiatku filmu, počas ktorého sa skupina výskumníkov snažila nadviazať kontakt so záhrobím, bol inšpirovaný skutočným experimentom z roku 1972 aký niesol názov "Philip experiment". Počas seansy výskumníci zaznamenali výjavy ako napr. vibrácie, nevysvetliteľné zvuky, či pohyby, ale žiadny nebol potvrdený priamymi dôkazmi. Vedúci experimentu Dr. Joel Whitton dospel k záveru, že pocity účastníkov experimentu boli vytvorené ich podvedomím a vsugerovaním. (AxelWers)
  • Film se natáčel v Palmdale, v Santa Claritě a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Charlieho andílci ve stylu Bonda a Indyho?

Charlieho andílci ve stylu Bonda a Indyho?

24.08.2011

Tak můžeme zjednodušeně definovat komiksovou sérii J. Scotta Campbella Danger Girl, která se chystá na filmová plátna. První nástřel obsazení? Milla Jovovich, Kate Beckinsale a Sofia Vergara. Pořád… (viac)