Tři prasátka

Roztomilé prasátko Chloupek se donekonečna a ochotně nechává poučovat svým starším kamarádem Čárou, který rád vzpomíná na svou zašlou slávu varietního a cirkusového umělce. Na společnou domácnost prasátek vzorně dohlíží starostlivá a citlivá Sněženka, bývalá artistka. Celkovou harmonickou atmosféru vzájemného soužití narušují vlci: Boris, Zub a Kedlub. Z toho jednoho se posléze vyklube pěkný podšívka, ale více již dětem neprozradíme… Historicky první český 3D animovaný seriál večerníčků, první premiérová řada sklidila značný pozitivní ohlas a reakce malých diváků i rodičů. Pohádkové příběhy tří nerozlučných přátel – prasátek Čáry, Chloupka a Sněženky jsou plné humoru, nadsázky a vtipu. Groteskní a gagový pohled na osudy dalších protagonistů seriálu – paní Žížaly, psa Kedluba, ale hlavně jejich věčných rivalů, vlků Zuba a Borise – dokazuje originální vidění tvůrců a moderní uchopení pohádkové látky. Virtuální loutky v netradičně dynamické formě celého vyprávění určitě adresáta opět zaujmou... Centrum tvorby pro děti a mládež České televize připravilo ve studiu Alkay Animation Prague s.r.o. nový seriál večerníčků pro své věrné i nové diváky. Poprvé v historii Večerníčku ČT je elektronická technologie 3D loutkové animace použita ve vtipných a veselých příbězích s názvem Tři prasátka. Pohádky plné humoru, nadsázky a originálního vidění světa fantazie napsal Michal Žabka, který je zároveň výtvarníkem i režisérem tohoto projektu. Nápaditou hudbu komponuje Ivan Doležálek. Nezaměnitelné hlasy propůjčují protagonistům Yvetta Blanarovičová a Petr Rychlý. (Česká televize)

Kivis odpad!

Fuj, to byla hrůza. Dokonce i moje 15letá sestra žasla, co je to za hnus. Jestli chce ČT udělat speciální dětský program a pak na něj dávat takovéhle krásy, tak jsou to vyhozené peníze. Takové skvosty nabízí řada "renomovaných" zahraničních kanálů, takže by se ČT se stejným programem proti zaběhlým kanálům prosazovala jen velmi těžko. Samotný seriál podrobněji rozebírat nebudu. Už je to pár měsíců, co jsem jeden díl viděl a můj mozek naštěstí všechny ty konkrétní zlé vzpomínky už vytěsnil. Od Krysáků jsem čekal víc, ale i když moje očekávání nenaplnily, takový propadák jako Tři prasátka to rozhodně nebyl. Až budu mít děti a bude se jim to líbit, zvýším hodnocení na 3:o) ()

hippyman

nechápu zdejší podhodnocení, viděl jsem, pravda, pouze epizodu Zprávy z lesa v rámci ohlasů AniFestu 2010, ale už z té usuzuji, že jestli se budou nové večerníčky ubírat tímto směrem, nebudu se bát mít v tomto desetiletí děti :-) 70%. [Festival nad řekou, 2010] ()

maoc

První 3 díly byly senza, další už slabší. Když můj drobek vynechal, já si to zapnul a díval se sám. A to je myslíl dobrá vizitka. IMHO příběhově mnohem lepší než Krysáci, kteří se mi vyloženě protivili. Navíc Rychlý a Blanarovičová důstojně navazují na večerníčkovská vyprávěcí esa jako Bohdalová, Höger a další. Pravda je, že záběry byly někdy trochu chudé (málo stromů, keřů, takové ořezané, asi aby animátoři měli víc volna nebo čert ví proč), to ale, alespoň v mých očích, vynahrazuje smysluplný a dobře vyprávěný příběh. ()

Martrix

Éra Macha a Šebestové, Křemílka a Vochomůrky, Včelých medvídků...je nenávratně pryč a děti jsou teď prokrmovány zmetky jako jsou Krysáci, Bob a Bobek na cestách... . Tři prasátka jsou ve stylu pohádek, které jsou k vidění na Jim Jamu. Tyto pohádky jsou určeny pro děti pod deset let a my dospělí v nich zpravidla nic nenajdeme. A protože malým dětem je vizuální stránka vcelku ukradená, bylo by bláhové čekat špičkovou animaci. O to víc je ale důležitý příběh a hlavně pak pointa jednotlivých dílů. A v tomto kontextu jsou Tři prasátka vcelku v pořádku. Pokud dětem nevadí ošklivá animace-chlupatá žížala, prase s lysynami... , tak mě jako dospělému nevadí jednoduchost příběhů. Je to přece večerníček a líbit se má dětem. Nám dospělým nezbývá než se smířit s tím, že už se večerníčky pro všechny věkové skupiny prostě netočí, lépe řečeno, nikdo je už natočit neumí. PS: tímto hodnocením ovšem neomlovám nulovou invenci při tvoření postav. ()